Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За розбитий акваріум «Нову Пошту» хотіли оштрафувати на 326 мільйонів, але передумали
09 Липня, 12:24
logo-black

За розбитий акваріум «Нову Пошту» хотіли оштрафувати на 326 мільйонів, але передумали

Головне управління Держпродспоживслужби на Харківщині наклало на компанію «Нова пошта» штраф і стягнення на загальну суму в 325,85 мільйонів гривень. Про це мовиться в повідомленні на сайті відомства.

Рішення ухвалили внаслідок перевірки двох відділень компанії в Харкові і в Харківській області. У відомстві зазначають, що причиною перевірок стали скарги громадян щодо неякісного обслуговування та порушення їхніх прав. Йдеться про пошкодження посилки на суму 500 гривень, у ній був акваріум, який при транспортуванні розбився. 

Службовці кажуть, під час перевірок відділення не надали документів, поясненнь, необхідних для повного і всебічного розгляду звернень громадян та проведення позапланових перевірок, у зв’язку з чим перевірити факти, викладені у зверненнях, було неможливо.

Відтак, через нібито перешкоди для працівників Держпродспоживслужби, на компанію наклали штраф розміром майже 326 мільйонів. 

«Нова пошта» подала в суд на відомство через занадто велику суму штрафу. У компанії заявили, що розцінюють дії контролювального органу як «маніпуляцію державою своїми повноваженнями».

 

«Що це означає для українського бізнесу? Завтра до будь-якої бізнесу, кав’ярні, магазину чи заводу, можуть прийти з перевірками й провести її незаконно, без можливості захистити себе в рамках закону. Такий тиск на бізнес остаточно доб’є постраждалу від пандемії економіку. Висновок – контролюючі органи не для захисту українців, а щоб «додушити» бізнес, який їм же й платить зарплати через податки», – наголосили у компанії.

Ситуація набула широкого розголосу у соціальних мережах: сотні підприємців встановили на аватарки рамки з хештегом #Бізнесмаєголос. 

 

6359df99-5972-4289-b46d-c8b0a29d0591

Реакція Держпродспоживслужби не забарилась. Сьогодні вранці очільниця держустанови Владислава Магалецька повідомила, що Державна споживча служба скасує накладені на групу компаній “Нова пошта” багатомільйонні штрафи.

«Учора цілий день опікувалася цим питанням: проводила внутрішнє розслідування, ознайомилася з відеофіксацією, консультувалася з юристами. Розібрала ситуацію, як то кажуть, на молекули. Тепер у результаті: такого штрафу не буде. Тому що він неадекватний», – написала на своїй сторінці Магалецька.

Схожі новини