За розбитий акваріум «Нову Пошту» хотіли оштрафувати на 326 мільйонів, але передумали | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За розбитий акваріум «Нову Пошту» хотіли оштрафувати на 326 мільйонів, але передумали
09 Липня, 12:24
logo-black

За розбитий акваріум «Нову Пошту» хотіли оштрафувати на 326 мільйонів, але передумали

Головне управління Держпродспоживслужби на Харківщині наклало на компанію «Нова пошта» штраф і стягнення на загальну суму в 325,85 мільйонів гривень. Про це мовиться в повідомленні на сайті відомства.

Рішення ухвалили внаслідок перевірки двох відділень компанії в Харкові і в Харківській області. У відомстві зазначають, що причиною перевірок стали скарги громадян щодо неякісного обслуговування та порушення їхніх прав. Йдеться про пошкодження посилки на суму 500 гривень, у ній був акваріум, який при транспортуванні розбився. 

Службовці кажуть, під час перевірок відділення не надали документів, поясненнь, необхідних для повного і всебічного розгляду звернень громадян та проведення позапланових перевірок, у зв’язку з чим перевірити факти, викладені у зверненнях, було неможливо.

Відтак, через нібито перешкоди для працівників Держпродспоживслужби, на компанію наклали штраф розміром майже 326 мільйонів. 

«Нова пошта» подала в суд на відомство через занадто велику суму штрафу. У компанії заявили, що розцінюють дії контролювального органу як «маніпуляцію державою своїми повноваженнями».

 

«Що це означає для українського бізнесу? Завтра до будь-якої бізнесу, кав’ярні, магазину чи заводу, можуть прийти з перевірками й провести її незаконно, без можливості захистити себе в рамках закону. Такий тиск на бізнес остаточно доб’є постраждалу від пандемії економіку. Висновок – контролюючі органи не для захисту українців, а щоб «додушити» бізнес, який їм же й платить зарплати через податки», – наголосили у компанії.

Ситуація набула широкого розголосу у соціальних мережах: сотні підприємців встановили на аватарки рамки з хештегом #Бізнесмаєголос. 

 

Реакція Держпродспоживслужби не забарилась. Сьогодні вранці очільниця держустанови Владислава Магалецька повідомила, що Державна споживча служба скасує накладені на групу компаній “Нова пошта” багатомільйонні штрафи.

«Учора цілий день опікувалася цим питанням: проводила внутрішнє розслідування, ознайомилася з відеофіксацією, консультувалася з юристами. Розібрала ситуацію, як то кажуть, на молекули. Тепер у результаті: такого штрафу не буде. Тому що він неадекватний», – написала на своїй сторінці Магалецька.

Відео