За Самбірських суддів взялось ДБР: 125 виправданих п’яних водіїв | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За Самбірських суддів взялось ДБР: 125 виправданих п’яних водіїв
01 Лютого, 18:48
logo-black

За Самбірських суддів взялось ДБР: 125 виправданих п’яних водіїв

Державне бюро розслідувань за рішенням Личаківського райсуду отримало доступ до оригіналів документів у справі про незаконне звільнення від відповідальності нетверезих водіїв суддями Самбірського міськрайонного суду.

Про це Львівській мануфактурі новин стало відомо з рішення Личаківського районного суду Львова у кримінальному проваджені №62021140010000536 від 27 жовтня 2021 року.

Слідчі ДБР зазначають, що впродовж 2018-2020 років судді Самбірського міськрайонного суду ухвалили десятки незаконних рішень про звільнення осіб від відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, шляхом передачі останніх на поруки трудовим колективам. Зокрема, від покарання у 2018 році звільнили 35 осіб, у 2019 році – 47 осіб, в 2020 – 43 особи.

Держбюро наголошує, що «клопотання про передання правопорушників на поруки трудовому колективу хоч й подані від різних осіб, однак ідентичні за своїм змістом та стилем викладення». Відтак на думку слідчих, є підстави вважати, що такі клопотання були сфабриковані.

Рішення, що фігурують у розслідуванні ДБР-івців ухвалювались усіма суддями Самбірського міськрайонного суду: головою суду Володимиром Галин та суддями Ігорем Пташинським, Ігорем Казан, Ганною Карнасевич.

До прикладу, у 2017 році суддя Ігор Пташинський звільнив від відповідальності Івана Шевчик, котрий 25 грудня 2017 року керувавав автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Згідно документів, Шевчик працював водієм ПСК «Горобина», котре й клопотало про взяття правопорушника на поруки.

У січні 2018 року Пташинський звільнив від відповідальності Галину Кіцулу на підставі клопотання про взяття на поруки ФОП-ом. Вона керувала в стані алкогольного сп’яніння автомобілем Renault Megane та була затримана 25 грудня 2017 року у с. Стрілковичі.

У частині справ про взяття нетверезих водіїв на поруки фігурує компанія ПП «Білаки», котра належить колишньому голові Самбірської РДА Івану Білаку. Починаючи з 2019 року компанія взяла на поруки щонайменше десять осіб. Зокрема, 19 лютого 2020 року Василь Сенечин звільнив від відповідальності за нетверезе водіння Віталія Сарахмана.

Окрім нього, за клопотанням ПП «Білаки» відповідальності уникли Андрій Малець, Андрій Стопець, Віктор Пахомов, Ігор Шевчик, Микола Валівський, Микола Палій, Микола Федорів, Святослав Пилип та інші.

Серед інших, судді виправдали водія екскаватора марки «Борекс – 2201» Ореста Душний, котрий в стані алкогольного сп’яніння керував спецтехнікою 12 вересня в с. Гусаків. Його на поруки взяв АТ «Львівгаз», а виправдальне рішення виніс голова Самбірського міськрайонного суду Володимир Галин.

За рішенням Личаківського районного суду від 14 січня 2022 року слідчі Державного бюро розслідувань отримали доступ до оригіналів рішень з метою вивчення достовірності документів, зокрема і клопотань про взяття на поруки.

У випадку доведення фактів кримінального провадження, що відкрито за ч. 1 ст. 364 КК України, зловживання владою або службовим становищем, суддям загрожує позбавленням волі на строк до трьох років, з забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, відповідно до встановлених законом строків кримінального розслідування, справу щодо самбірських суддів розслідуватимуть до 27 жовтня 2022 року.

Додамо, Державна аудиторська служба дослідила ефективність контролю надходжень до бюджету адміністративних штрафів у сфері безпеки руху. Згідно висновків, за три останніх роки українці уникли покарання за п’яне керування, яке передбачено статтею 130 КУпАП, на понад 1 млрд гривень. Власне, державний бюджет не отримав близько 1,15 млрд гривень надходжень від сплати штрафів за водіння у нетверезому стані

Зазначається, що від органів Нацполіції протягом 2018-2020 років до судів надійшло 879,8 тисяч справ про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки руху, з яких 76,7 тисяч повернуто, зокрема 62,5 тисяч через неправильне оформлення.

Судами розглянуто 790,3 тис. справ та винесено ухвал про накладення адміністративного штрафу на загальну суму 2,94 млрд гривень, з яких оплачено лише 517 млн гривень, що становить 17,6%.

За результатами розгляду справ щодо 203,7 тисяч громадян було прийнято рішення про закриття справ, у тому числі 47,7% у зв’язку із завершенням термінів на момент розгляду справ у суді, 38,9% – у зв’язку з відсутністю події або складу адміністративного злочину.

Із загальної кількості закритих справ, 55,7% (113,5 тисячі) стосувалися адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1-ч.4 ст. 130 КУпАП (водіння у стані алкогольного сп’яніння).

При цьому встановлено, що причинами закриття справ через сплив термінів накладення адміністративного стягнення за статтею 130 КУпАП є неявка на судове засідання порушників правил дорожнього руху, а також тривалий час передачі матеріалів судом за місцем скоєння правопорушення.

Внаслідок закриття справ про накладення адміністративного стягнення за статтею 130 КУпАП бюджет недоотримав 1,157 млрд гривень.

Відео