Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За селфі у виборчій кабінці можна сісти до в’язниці
18 Березня, 21:03

За селфі у виборчій кабінці можна сісти до в’язниці

У Міністерстві внутрішніх справ попереджають, що за фото у виборчій кабінці загрожує тюрма. Про це на брифінгу повідомив радник глави МВС Іван Варченко,передає УНІАН.

Згідно з законом України, голосування є таємним і контроль над волевиявленням виборців забороняється. Порушникам світить до 3 років в’язниці.

Також у МВС радять не розголошувати свій вибір.

«Ми нагадуємо виборцю: ви не повинні нікому звітувати про своє волевиявлення. Більше того, це звітування може нести ознаки кримінального злочину, оскільки виборець може нести покарання за розголошення результатів свого волевиявлення. Ви не маєте права фотографувати свій бюлетень, не маєте права демонструвати його на виборчій дільниці, тому що це порушення таємниці волевиявлення. Тобто жодних селфі у кабінках, жодних звітів», – наголосив Варченко.

Радник МВС уточнив, що порушення вважається, коли виборець вийшов з кабінки і показав свій бюлетень. Дискусії поза межами виборчої дільниці не заборонені.

« Коли виборець у приватному спілкуванні сказав друзям, дружині або особі за кого він проголосував, це не є порушенням таємниці голосування», – пояснив він.

Варченко закликав членів окружних та дільничних виборчих комісій не порушувати виборче законодавство.

Нагадав, що вони повинні бути неупередженими та політично нейтральними.

Схожі новини