Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«За серйозне порушення карантину можуть покарати»: Львівщина живе у режимі «надзвичайної ситуації»
24 Березня, 12:47
logo-black

«За серйозне порушення карантину можуть покарати»: Львівщина живе у режимі «надзвичайної ситуації»

Юлія Швидко

Сьогодні опівночі на Львівщині через пандемію коронавірусу ввели надзвичайну ситуацію. Мешканці області розгубилися, адже не знають, що для них змінилося. LMN звернулася до львівського юриста Андрія Петришина, аби він роз’яснив, що таке «надзвичайна ситуація».

«Часто люди плутають «надзвичайну ситуацію» з «надзвичайном станом». Надзвичайний стан вводять, коли під загрозою перебуває життя нації, наприклад, коли йде іноземна військова окупація, соціальні заворушення чи бунти. Його оголошують, аби навести правопорядок у країні. Ситуація з пандемією не є причиною для введення надзвичайного стану. Впровадження надзвичайного стану потягне за собою закриття кордонів для експорту та імпорту. Це буде своєрідним нокдауном для української економіки.

Надзвичайна ж ситуація – це просто порушення нормальних умов життя людей, у нашому випадку, через епідемію. Поведінка людей під час надзвичайної ситуації суттєво не зміниться. Як під час карантину, так і зараз, кожен свідомий громадянин повинен дотримуватися заходів, аби убезпечити себе та оточуючих від зараження. До прикладу, уникати громадських місць без особливої потреби. Також має використовувати спеціальні засоби захисту: рукавички, маски, дезінфектори», – розповідає Андрій Петришин.

За порушення цих норм людина може понести покарання, як адміністративне, так і кримінальне, каже юрист.

«За серйозні порушення карантинних заходів можуть оштрафувати на суму від 17 тисяч гривень, або ж присудити до 3 років позбавлення волі. До прикладу, якщо роботодавець не відправив своїх працівників на дистанційну роботу, а мав таку можливість, і вони захворіли, на нього чекає покарання, – зазначає. – Надзвичайна ситуація передбачає створення ситуативних штабів. За час їх роботи люди мають отримувати більше інформації, ніж до того. Вона має стосуватися не лише відповідальності за порушення правил карантину, людей мають повідомити, в яких саме місцях можна отримати першу медичну допомогу, придбати необхідні ліки, продукти харчування. Поки штаби дають лише рекомендації. Якщо зі штабів почнуть надходити вказівки – до прикладу, усім одягати рукавички, або ж не виходити з дому у період з… до… – то за таке порушення теж можуть покарати».

Скільки буде тривати НС, невідомо.

«Тут немає чітко визначених часових рамок. Може бути до того моменту, доки ситуація не стане контрольованою. До прикладу, з’явиться якесь наукове рішення щодо припинення розповсюдження самої інфекції», – додає Андрій Петришин.

Схожі новини