За Україну воюють добровольці з 55 країн | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За Україну воюють добровольці з 55 країн
13 Червня, 16:35

За Україну воюють добровольці з 55 країн

У складі Міжнародного легіону оборони України є представники 55 країн. Про це розповів  спікер легіону Дам’єн Магру на брифінгу в Києві 13 червня, цитує “Інтерфакс-Україна”

У нас є представники більше 50 країн та громадянств. Коли я дивився востаннє, було 55. У нас є представники країн усіх частин світу, всіх континентів, навіть так далеко, як Бразилія, Південна Корея, Австралія, – зазначив він.

За словами Магру, серед представників Міжнародного легіону найбільше громадян США та Великої Британії, за ними за кількістю йдуть громадяни Польщі та Канади, представники країн Балтії та північних країн, включаючи Фінляндію.

Магру наголосив, що Інтернаціональний легіон перебуває у складі Збройних сил України, тому фінансується українською армією.

Він уточнив, що всі легіонери отримують таку саму зарплату, як і будь-які інші військовослужбовці українських Збройних сил, і тому не можуть вважатися найманцями.

Він пояснив, що згідно з міжнародним правом, першочерговою мотивацією найманців є фінансування і вони мають отримувати більше грошей, ніж військові армії, за які вони борються.

Це стосується всіх витрат на проживання, зарплати бійців, зброї та амуніції. Є у нас додатковий збір грошей від приватних донорів, насамперед із Заходу, і ми ці гроші, які збираємо на різних платформах через різних посередників, витрачаємо виключно на обладнання для наших бійців, яке не входить до стандартного військового комплекту, який видається ЗСУ та який потрібен на полі бою, але не має фінансування через державні канали України.

Тому за визначенням ми не можемо бути найманцями згідно з міжнародним правом. Більше того, у нас є всі документи згідно з українським законодавством, які доводять, що ми є повноправними службовцями Збройних сил України, – зазначив він.

Відео