За відповідь на запит активістів у селищній раді на Яворівщині запросили грошей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За відповідь на запит активістів у селищній раді на Яворівщині запросили грошей
11 Лютого, 15:53
logo-black

За відповідь на запит активістів у селищній раді на Яворівщині запросили грошей

40 сторінок друкованого тексту – таку розгорнуту відповідь надала Івано-Франківська селищна рада на інформаційний запит від представників ГО «Спілка ветеранів АТО «Янів». Він стосувався надходжень та видатків бюджету об’єднаної громади, штатного розпису структурних підрозділів селищної ради та комунальних закладів, окладів, премій та надбавок працівників. Правда, отримати цю відповідь активісти змогли лише після того, як оплатили чималу суму – 4, 54 за кожну сторінку тексту.

«Після виборів у селищі помінялася влада. В кінці минулого року був прийнятий бюджет на 2021 рік. Ну, от і хотілося отримати інформацію, як працює нова рада, чи є вакантні посади та які умови оплати праці. Щоб усі бажаючі могли взяти участь у конкурсних відборах. А ще, щоб розуміти, який бюджет громади та як і на що він буде розподілений. Звернулися з таким запитом на інформацію у селищну раду ще 12 січня і лише вчора, 10 лютого, коли було сесійне засідання, з порушенням термінів нам запропонували отримати відповідь. Проте не одразу, а лише після того, як ми оплатимо за роздрук інформації та принесемо квитанцію. Виявилось, що нам відповіли на 40 сторінках, треба було заплатити 181 грн 60 копійок», – розповідає Олег Хромчак, заступник голови ГО «Спілка ветеранів АТО «Янів».

З умовами активістам довелось погодитися, так як інших варіантів отримати інформацію не було. Вони оплатили та принесли відповідну квитанцію, лише після цього отримали конверт із потрібною інформацію. Щоправда, кажуть, повноцінної відповіді, попри розлогий текст, керівництво селищної ради так і не надало.

«Хотіли конкретні прізвища, хто на якій посаді і за що отримує гроші. Натомість нам надали якісь ксерокси описових частин рішень та протоколів. І лише коротко було вказано: посада та нарахування без зазначення конкретних людей, щоб можна було зрозуміти, які посади є ще вільними. Склалося враження, що таким чином селищна влада намагається заплутати нас та відбити на подальше будь-яке прагнення звертатися із запитами чи зверненнями до неї. Цю інформацію можна було подати простіше – таблицею на кількох сторінках – і не створювати такого каламбуру», – додає Олег.

У громадській організації кажуть, що промоніторили, скільки насправді коштує роздрукувати сторінку тексту формату А4. Так за їхніми даними, навіть за найсміливішими підрахунками затрат на розхідні матеріали та з урахуванням податків й амортизації техніки, собівартість друку одного такого аркуша на лазерному принтері коштує від 0,3 до 0,6 грн.

«Жартуємо між собою: можливо, це такий у теперішньої нашої влади новий метод пошуку додаткового джерела надходжень у місцевий бюджет, або такий недолугий метод боротьби із незручними запитаннями. Доведеться в майбутньому вимагати відповіді в електронному форматі», – каже представник організації.

Активісти запевняють, це не зупинить їх вимагати у місцевої влади відкритості у їхній роботі. Хочуть, як і попередню каденцію ради, привчити нове керівництво селищної ради Івано-Франківської об’єднаної громади до прозорості та відкритості, вчасного та повноцінного оприлюднення публічної інформації, як цього і вимагає чинне законодавство.

Фото: надане ГО “Спілка ветеранів АТО “Янів”

 

Відео