Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За відсутність україномовної версії сайтів та інтерфейсу тепер можуть штрафувати
16 Липня, 15:32

За відсутність україномовної версії сайтів та інтерфейсу тепер можуть штрафувати

Українські інтернет-ресурси з 16 липня повинні мати стартову сторінку українською мовою, це також стосується  сторінок в соціальних мережах.

В Україні почали діяти нові норми закону про функціонування української мови, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«16 липня 2022 року розпочинається новий важливий етап втілення норм мовного Закону, який збільшить присутність української в публічному просторі та зміцнить її статус як державної… Інтернет-ресурси повинні мати базову стартову сторінку українською мовою і повідомляти громадянам України суспільно-важливу інформацію державною мовою», – каже Кремінь.

Це стосується інтернет-представництв, зокрема вебсайтів, сторінок у соцмережах, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні.

У разі відсутності україномовного інтерфейсу, версії сайту чи сторінки в соцмережах, з 16 червня передбачатиметься штраф, який становить від 3400 до 7500 грн, в залежності від кількості порушень. За повторне порушення сума сягатиме від 7500 до 11900 грн.

Відтепер мовний омбудсмен зможе накладати штрафи на посадовців в органах державної і місцевої влади, а також керівників та працівників усіх установ, які порушують закон.

Схожі новини