Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За викриття топ-корупціонера можна отримати 12 мільйонів гривень
17 Жовтня, 14:27
logo-black

За викриття топ-корупціонера можна отримати 12 мільйонів гривень

Сьогодні Верховна Рада підтримала в цілому законопроект № 1010 про викривачів топ-корупціонерів. Його підтримали 233 депутати фракції “Слуга народу” і 15 обранців від партії “Голос”.

Документ розробили з метою визначення правового статусу викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

Тепер викривачам гарантуватимуть безпеку – для цього передбачене фінансування. Також вони отримають грошову компенсацію – 10 відсотків від суми збитку, завданого корупційним злочином після ухвалення обвинувального вироку суду. Однак загальна сума не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Зараз мінімальна зарплата – 4173 грн. Отож максимум, який може отримати викривач, – 12 млн 519 тис грн.

Зауважимо, що джерелами виплат компенсацій будуть кошти, отримані від відшкодування збитків державі та від сплати штрафів викритими корупціонерами.

«Топ-корупціонери у цьому випадку – це ті чиновники, які вчинили розкрадання на суму понад 10 мільйонів гривень, – пояснила LMN депутатка від партії «Голос», львів’янка Наталія Піпа. – Про їхні зловживання можуть знати співробітники, знайомі. Вони і можуть стати викривачами – якщо звернуться у правоохоронні органи”.

Фото (ілюстрація): з відкритих джерел

Схожі новини