Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Забирали чоботи та змушували лежати на морозі: омбудсменка розповіла про звірства рашистів над полоненими
01 Травня, 16:24

Забирали чоботи та змушували лежати на морозі: омбудсменка розповіла про звірства рашистів над полоненими

Після повернення з російського полону українські громадяни розповідають про приниження та нелюдські умови утримання. Серед визволених є важкопоранені, з сепсисом, ампутованими кінцівками.

Про це повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За даними омбудсменки, окупанти забирали у полонених українських чоловіків чоботи, наповнювали їх водою і знову взували. Після цього в’язнів змушували лежати обличчям до землі на морозі по три-чотири дні.

З обмороженими кінцівками та зав’язаними очима чоловіків переправляли до російських таборів, потім до СІЗО № 1 — тюрми російського міста Курськ, де їм не надавалася жодна медична допомога.

Окрім того, українців одягали в форму полонених, їм підстригли волосся, катували, змушували вчити патріотичні російські пісні та виконувати їх для своїх наглядачів. Два-три рази на день відбувалися допити, після чого чоловіків жорстоко били, а згодом змушували підписати документи про те, що з ними добре поводилися.

Як зазначає омбудсменка, окупанти вирішили поміняти важкохворих, з ампутованими внаслідок обморожень кінцівками та пальцями ніг. Через відсутність «швидких», окупанти везли важкопоранених українців на обмін протягом п’яти годин на вантажних залізничних платформах. Їх поклали на шосе на ношах, де їх забрали російські солдати.

Схожі новини