Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Зачепився стегном за іржавий цвях»: 17-річний львів’янин захворів на правець
18 Липня, 12:03

«Зачепився стегном за іржавий цвях»: 17-річний львів’янин захворів на правець

Другий день у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ перебуває 17-річний Данило, в якого діагностували правець. Це перший випадок такої недуги на Львівщині у цьому році, передає Zaxid.net.

«Хлопець напередодні відпочивав у Карпатах, перелазив через паркан і зачепився стегном за іржавий цвях. Уже у Львові у нього почали посіпуватися литкові м’язи на обох ногах, а згодом це посіпування перейшло на руки. Мама хлопця – медик, вона запідозрила хворобу і привезла сина до лікарні. Тут у нього діагностували правець. Хлопець мав необхідні щеплення, тому є надія, що він перенесе захворювання у легшій формі», – зазначила заступниця директора лікарні Олена Березовська.

Однак в Україні закінчується термін дії протиправцевої сироватки і її практично вже нема. Декілька доз через МОЗ знайшли у Чернівецькій області, тож терміново виїхали по неї.

Хлопця з реанімації перевели у травматологічне відділення, де за ним спостерігають лікарі. Як буде розвиватися захворювання далі, наразі невідомо.

Торік у лікарні врятували двох дітей з цим захворюванням.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією.

Якщо людина травмувалася, вона може почуватися безпечно лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років.

Фото: ілюстративне

Схожі новини