Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Загрожує 10 років тюрми: «очільника» Запорізької області підозрюють в колабораціонізмі
26 Травня, 11:37

Загрожує 10 років тюрми: «очільника» Запорізької області підозрюють в колабораціонізмі

Окупаційний «очільник» Запорізької області Євген Балицький отримав підозру в колабораціонізмі. Він добровільно перейшов на бік ворога. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Цей колишній нардеп-регіонал у 2020 році був обраний депутатом обласної ради від “Опозиційного блоку”, а у 2022 сприйняв повномасштабне російське вторгнення рф як шанс реалізувати власні політичні амбіції.

«Він не просто перейшов на бік ворога, а й заручився його підтримкою щодо силового захоплення влади в регіоні. Зокрема, за допомогою загарбників він примусив працівників місцевого самоврядування та комунальних підприємств визнати себе керівником «військово-цивільної адміністрації Запорізької області», – розповіли в СБУ.

Зрадник публічно критикував чинну українську владу та готував урочистості до Дня перемоги 9 травня. Він також видав так зване розпорядження «О временной организации общественного порядка», яке зобов’язувало мешканців регіону сформувати «громадські загони», які мали слідкувати, аби не було проявів антиросійської діяльності.

Наразі Балицькому оголосили про підозру за добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Схожі новини