Загиблих на Яворівському полігоні вшанували у Верховній Раді | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Загиблих на Яворівському полігоні вшанували у Верховній Раді
23 Березня, 18:51

Загиблих на Яворівському полігоні вшанували у Верховній Раді

А також депутати закликали Президента підписати законопроєкт №9110, які прирівнює поранених та загиблих внаслідок атак по полігонах до поранених та загиблих на фронті. Про це повідомив народний депутат Павло Бакунець.

На останньому засіданні Верховної Ради депутати піднялися і хвилиною мовчання вшанували жертв російських атак по Яворівському полігоні та інших навчальних центрах і військових частинах. Нагадаємо, два роки тому, 13 березня, росія випустила понад 20 ракет по полігону поблизу Яворова. Тоді загинули та отримали поранення десятки військових.

«Ще у минулому році ми проголосували закон мого авторства, який прирівнює в статусі та пільгах Героїв, які загинули або отримали поранення внаслідок атак по навчальних центрах та у зоні бойових дій. Це вкрай потрібний закон, на який чекаю рідні загиблих воїнів та поранені захисник. Тому я закликав Офіс Президента якнайшвидше провести всі необхідні процедури, щоб Президент підписав закон», – коментує Павло Бакунець, народний депутат з Яворівщини.

Законопроєкт 9110 стосується військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які отримали поранення чи загинули від російських атак по полігонах, навчальних центрах, військових частинах.

Зокрема він встановлює, що:

  • сім’ї військових, які загинули від таких атак, отримають статус «Сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України» з відповідними пільгами та гарантіями;
  • військові, які отримали інвалідність, отримують гарантії і пільги на рівні з постраждалими учасниками бойових дій;
  • також вони отримають безплатну психологічну допомогу;
  • а в разі необхідності – безоплатну реабілітацію в спеціалізованих закладах за кордоном.

 

Нагадаємо, ще у липні 2023 року Верховна Рада вцілому №9110. За відповідне рішення проголосувало 258 депутатів.

Відео