Загинули, евакуюючи поранених побратимів: сьогодні у Львові прощаються з двома Героями | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Загинули, евакуюючи поранених побратимів: сьогодні у Львові прощаються з двома Героями
17 Травня, 11:26

Загинули, евакуюючи поранених побратимів: сьогодні у Львові прощаються з двома Героями

У п’ятницю, 17 травня, Львів попрощається з військовослужбовцями Назаром Хмілевським та Андрієм Васьківим, які загинули 9 травня, евакуюючи поранених побратимів, повідомили у Львівській міськраді.

Чин похорону захисників розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають воїнів на Личаківському кладовищі.

47-річний Андрій Васьків львів’янин. Навчався у Ліцеї №51 імені Івана Франка і у колишньому Львівському технікумі залізничного транспорту. Після завершення навчання проходив військову службу у лавах військ зв’язку. Працював у Регіональній філії «Львівська залізниця». У вільний час захоплювався рибальством і футболом.

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від окупантів. Виконував бойові завдання спершу на Київщині, а згодом – на Донеччині у складі 53-го окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України. Загинув під час евакуації поранених побратимів.

У Андрія Васьківа залишилися дружина, син, брат, теща і багаточисельна родина.

31-річний Назар Хмілевський уродженець Ківерців Волинської області. Навчався у місцевій школі №4, згодом вступив до Волинського обласного ліцею. У 2015 році закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Після завершення навчання працював лікарем-інфекціоністом, до війни проводив діагностику та консультації у мобільній оптиці. Захоплювався автомобілями, часто відвідував українські музичні фестивалі. Обожнював присвячувати час дітям.

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації, попри відсутність військового досвіду, став на захист Батьківщини від окупантів. Виконував бойові завдання у «гарячих точках» Донеччини у складі 53-го окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України. Захищав Бахмут, за що був нагороджений медаллю «Незламним Героям російсько-української війни». Загинув, евакуйовуючи поранених побратимів.

У Назара Хмілевського залишилися мама, дружина, дві доньки та двоюрідні брати і сестри.

Відео