Заїдала стрес: львівські хірурги прооперували 189-кілограмову пацієнтку з Червоноградщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Заїдала стрес: львівські хірурги прооперували 189-кілограмову пацієнтку з Червоноградщини
27 Січня, 18:33

Заїдала стрес: львівські хірурги прооперували 189-кілограмову пацієнтку з Червоноградщини

Медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова успішно прооперували 38-річну мешканку Червоноградського району. При зрості 168 см жінка важила 189 кг. Зайві кілограми не лише псували фігуру пацієнтки, а й суттєво підривали здоров’я. Жінка за останній рік при допомозі медиків скинула майже 80 кг. Зараз почувається нормально і продовжує втрачати вагу, повідомляє Zaxid.net.

Медикам жінка розповіла, що в її родині були проблеми. Вона пережила великий стрес, який попросту заїдала, не контролюючи кількість спожитої їжі. До лікарів звернулася, коли вже виникла низка проблем. Раніше в іншому медичному закладі жінці видалили жовчний міхур, після операції утворилась післяопераційна грижа. Вона стрімко збільшувалася в розмірах і в пацієнтки з’явився жировий «фартух», який сягав нижче колін.

«Пацієнтка фактично носила перед собою 40 кг зайвої ваги, які тягнули вперед спину, негативно впливали на суглоби: колінні, кульшові. І у подальшому могли призвести до серйозних проблем», – каже хірург Данило Плахтина.

Хірурги проаналізували стан пацієнтки. Метаболічний синдром і надлишкова вага можуть провокувати цукровий діабет, але у пацієнтки, на щастя, його не було. Тож вирішили допомогти їй позбутися зайвих кілограмів у два етапи.

«На першому етапі ми ендоскопічно поставили пацієнтці у шлунок спеціальний балон, який заповнює об’єм шлунка і людина не хоче їсти. З цим балоном жінка ходила рік і схудла на 40 кг. Після цього ми її прооперували», – зазначає керівник Центру хірургії лікарні Юрій Шаваров.

Прооперували жінку наприкінці жовтня. Операція тривала чотири години. Під час оперативного втручання хірурги забрали надлишок жиру, так званий фартух і видалили частину кишківника. Як пояснив хірург, кишківник треба було зменшити, бо після видалення величезної грижі міг виникнути дуже високий внутрішньочеревний тиск і пацієнтка не змогла б дихати.

Днями жінка приїжджала на контрольний огляд до лікарів. У неї все добре.

«Пацієнтка зі спеціальним балоном втратила 40 кг, 24 кг втратила під час операції і ще 15 кг вже після операції. Дієта, спортивна ходьба дали результат. Загалом жінка зменшила свою вагу майже на 80 кг. Зараз вона важить біля 110 кг і продовжує худнути. При зрості 168 см для неї ідеально було б важити 80-85 кг. Жінка налаштована оптимістично. Згодом ми запропонуємо їй третій етап операції. Він вже буде суто косметичний», – каже Данило Плахтина.

Фото: Фейсбук

Відео