Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Закінчуються запаси крові: під час карантину поменшало донорів
25 Березня, 17:39
logo-black

Закінчуються запаси крові: під час карантину поменшало донорів

У Львівському обласному центрі служби крові під час карантину значно поменшало донорів. Уже закінчуються запаси крові, необхідної для переливання.

«Через поширення коронавірусу люди бояться йти здавати кров. Але ми запевняємо: у нас все стерильно. Користуємося лише одноразовими засобами, тримаємо дистанцію, – каже LMN Ярослав Дяків, головний лікар Львівського обласного центру служби крові. – Розумію, що зараз ходить інфекція, але життя не зупинилося. Нам і надалі треба рятувати породіль, онкохворих дітей, постраждалих у ДТП, ургентних пацієнтів. Але через таку критичну ситуацію з донорами скоро не буде чим. Тому прошу людей зголошуватися».

Медик наголошує, що донором може стати людина від 18 до 55 років, яка ніколи не хворіла гепатитами, важить більше 60 кг і на даний час є повністю здоровою – не кашляє, не чхає, не має нежитю та підвищеною температури.

«Перед тим, як взяти кров, ми обстежуємо донора  – робимо аналізи та його оглядає терапевт, – додає Ярослав Дяків. – Донори нам потрібні постійно. Адже запаси крові швидко вичерпуються і вона не може довго зберігатися».

Тепер охочих стати донорами крові обіцяють безкоштовно привозити у центр та додому на таксі. Телефон диспетчера – 0 (96) 457 54 47, Наталія.

Кров потрібна різних груп. Здати кров можна у будні дні на вул. Пекарській, 65, з 08:30 до 13:00. Людям, які перебували в іноземних країнах, де зафіксовано захворювання на коронавірус, поки не варто пропонувати свою кров.

Консультацію можна отримати за тел: 276-97-68.

Фото: ілюстративне

Схожі новини