Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Закриття ОХМАТДИТу: чиновник посміявся з рішення Мальського (Відео)
11 Жовтня, 14:16
logo-black

Закриття ОХМАТДИТу: чиновник посміявся з рішення Мальського (Відео)

 

Вчора, 10 жовтня, очільник ЛОДА Маркіян Мальський відкликав із облради проєкт рішення про приєднання лікарні ОХМАТДИТ до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру. Про своє рішення написав у Фейсбуці близько 17.00.

У той час працівники лікарні та звичайні мешканці області зібралися у приміщенні Департаменту охорони здоров’я на вул. Конопницької, 3. Хочуть обговорити питання реорганізації ОХМАТДИТу.

У залі для засідань людно, присутні жваво обговорюють проблему. Хвилюються, що медики залишаться без роботи, а дітей не буде де лікувати. Адже нині і ОХМАТДИТ, і медичний центр на вул. Дністерській переповнені.

Голова комісії оголошує початок засідання.

«Я хочу заявити, що Маркіян Мальський опублікував документ про відкликання проекту рішення! – із залу говорить голова ГО «Батьківська Рада Львівщини» Олена Пономарева. – Ми тут можемо вже нічого не обговорювати – питання закрите. Об’єднання не буде».

Та цьому суттєвого значення не надають. Жінку просять зайняти своє місце, засідання  розпочинають згідно з регламентом.

«Хочу почати з того, що інформація, яка поширюється у соцмережах про закриття ОХМАТДИТу, – неправдива, – запевняє директор Департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. – Ми не закриваємо – ми просто об’єднуємо. Всі працівники, а разом їх півтори тисячі, матимуть роботу. В Україні в кожній області є одна обласна клінічна лікарня. Лише у Львові та Харкові їх є дві. Окрім цього, в нашому місці є ще міська дитяча клінічна лікарня, яка за потужністю є найбільшою в області. Для нас основна мета – об’єднати та сконцентрувати усі кадрові ресурси. Так ще й медики обох медичних закладів матимуть змогу обмінятись навиками. Завдяки такому об’єднанню всі фінанси направлятимуться в один медзаклад, що допоможе створити потужну клініку з якісними умовами та професійним обладнанням. Таким чином кошти не розпорошуватимуться».

Представники ОХМАТДИТу пояснюють, що не виступають принципово проти об’єднання. Їх хвилює зокрема те, що влада не каже конкретно, коли і де саме спорудять обіцяний новий корпус для «переселення» лікарні.

“Спочатку маємо вирішити питання самого об’єднання, а після цього вже узгодимо ділянку, працюватимемо над проектом», – каже Микичак.

«Також не зрозуміло, чому саме наша лікарня має приєднуватись до Західноукраїнського медичного центру, – каже в.о. директора ОХМАТДИТу Олександра Бурда. –  ОХМАТДИТ – більший – і за об’ємом, і кількістю кадрів. Так чому більше має приєднуватись до меншого? Я думаю, це є основна річ, яка викликала спротив людей».

«Центр відомий на всю Західну Україну, – відповідає Микичак. – На його ім’я з’їжджатимуться усі, як це відбувається і зараз».

Ортопед-травматолог лікарні ОХМАТДИТ Євген Чепіль також виходить до трибуни. Стверджує, їх лікарня могла бути забезпеченою та значно комфортнішою для пацієнтів, якби кошти розподілялись чесно.

«В кожній державній установі має бути господар. І коли я почув про розпорошення коштів, мене аж за душу зачепило. 5-6 років тому в лікарні поставили нові вікна, вартість одного – 10 тисяч гривень. Тепер робиться друге діло – всі пластикові вікна зняті – ставлять дерев’яні. Скільки коштів пішло для демонтажу вікон та придбання дерев’яних? Ми б могли кілька років за ці гроші небідно жити. Господаря нема, через це так відбувається», – каже Чепіль.

До трибуни виходить представник Управління майном спільної власності. Прізвище не називає.

До нього звертаються з залу.

«Голова адміністрації Мальський відкликав свій підпис, зняв це питання. Ви вже не можете розглядати це питання!»

«Це ви так думаєте», – каже чиновник.

У залі лунає сміх, посадовець теж усміхається.

«Вам самим з цього смішно! Не треба розглядати це питання, все!», – кричать у залі.

Після засідання один з лікарів ОХМАТДИТу, який просить не називати своє прізвище, розповів LMN, що колектив їхньої лікарні не поспішає радіти з приводу рішення Маркіяна Мальського відкликати проєкт об’єднання.

«Відкритої радості немає, адже всі розуміють, що Микичак не зупиниться. Її політика – агресивна, тому це не означає, що все закінчилось. Вона буде продовжувати, а ми будемо далі відстоювати своє бачення на цю ситуацію», – каже лікар.

Схожі новини