Закривають пункт пропуску через небезпеку для пішоходів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Закривають пункт пропуску через небезпеку для пішоходів
20 Грудня, 13:56

Закривають пункт пропуску через небезпеку для пішоходів

Польська прикордонна служба повідомила про закриття пішохідного пункту пропуску “Угринів–Долгобичув”, що в Сокальському районі. З нового року через нього їздитимуть лише автомобілі.

“Піший пункт пропуску був створений експерементально. Зараз на кордоні утворюють великі автобусні черги через це. Тому частину переїздів, які з самого початку планувалися для перетину кордону автобусами, будуть відновлені за прямим призначенням. На жаль, цей пункт пропуску не належним чином підготовленний. На ньому важко гарантувати безпеку пішоходам. Немає належної інфрастркуктури”, — йдеться у повідомленні польських прикордонників.

Згідно даних польського прикордонного відомства, пункт пропуску пішки щодня перетинало більше  тисячі осіб. Для місцевих мешканців по обидва боки кордону стало куди простіше перейти через пункт пішки, а ніж вичікувати автобусами у довгих чергах.

 

Пункт пропуску «Угринів-Долгобичув» запрацював влітку 2014 року. Спочатку передбачалось, що у ньому державний кордон перетинатимуть лише на автомобілях. Та в липні 2015, як експеремент на півроку, тут організували ще й пункт пропуску для пішоходів і велосипедистів. Тимчасовий термін дії проекту постійно продовжували.  Польська сторона просила вже кілька разів припинити дію експерименту.

“Було зручно обом сторонам. Полякам на наших кладовищах мають багато захоронених родичів, на свята приходили ставити свічки. Нам було простіше йти до них на закупи в їхніх магазинах. Тепер прийдеться вичікувати автобуси, стояти у чергах. Дуже хочеться сподіватися, що рішення ще не остаточне”, – каже місцева мешканка Оксана Стуса.

Перетнути пішки українсько-польський кордон можна буде тепер лише у пункті “Шегині – Медика”.

Відео