Залякували та били: троє мешканців Стрия вимагали гроші у переселенців та місцевих | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Залякували та били: троє мешканців Стрия вимагали гроші у переселенців та місцевих
21 Березня, 16:12

Залякували та били: троє мешканців Стрия вимагали гроші у переселенців та місцевих

Троє мешканців Стрия вимагали у місцевого жителя сплатити неіснуючий борг. Як повідомили у поліції Львівської області, для цього залякували його, чинили психологічний тиск та застосовували фізичне насильство.

Учасниками злочинної групи виявились троє стриян віком 23, 24 та 33 роки.

«Спочатку потерпілий передав зловмисникам грошові кошти у сумі 10 тисяч гривень, наступні рази – 1800 та 1500 гривень. Далі апетити зловмисників зросли і вони висловили чоловіку вимогу передати їм 3500 гривень, а за кілька днів ще 20 тисяч гривень. Кожного разу вимагання грошей супроводжувалось залякуванням жертви, погрозами відібрати його майно, а в деяких випадках – фізичним насильством», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в управлінні СБ України у Львівській області, серед потерпілих були мешканці районного центру та підлітки-сироти, які вимушено переїхали до Львова у зв’язку з агресією рф на території України.
“Рекетири переслідували й обкладали «даниною» місцевих жителів, створюючи штучні конфліктні ситуації або під виглядом «повернення боргів».
Окрім цього дізнавшись, що підлітки-сироти отримують від держави грошову допомогу, зловмисники вимагали від них кошти за гарантування «спокійного життя» в містечку”, – зазначили в СБУ.
У разі незгоди платити чоловіки погрожували застосувати фізичне насилля. Щомісячна плата за таку «безпеку» в середньому становила кілька десятків тисяч гривень.

Чоловіків вдалось затримати вчора, 20 березня, після одержання ними чергового «траншу» від потерпілого у сумі 20 тисяч гривень. Як виявилось, вони вже є фігурантами й інших кримінальних проваджень слідство над якими триває.

Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Досудове розслідування триває, невдовзі суд обере підозрюваним запобіжні заходи.

Відео