Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Залікували: на Городоччині від гострого апендициту помер молодий хлопець
07 Травня, 14:02

Залікували: на Городоччині від гострого апендициту помер молодий хлопець

У Городоцькій ЦРЛ на Львівщині помер 23-річний Ростислав Комнатний. Місцеві лікарі не змогли хлопцеві вчасно діагностувати гострий апендицит. Пацієнт звернувся зі скаргами на різкий біль внизу живота та блювоту у приймальне відділення медустанови, однака його відправили на амбулаторне лікування. Призначивши ліки від здуття живота, – пише Захід.нет.

Самопочуття 23-річного мешканця Городка Ростислава Комнатного погіршилося в останній день Великодніх свят.

«Увечері 21 квітня у брата з’явилася блювота і різкі болі внизу живота. Спочатку ми це сприйняли як ймовірність харчового отруєння, дали йому ліки, але це не допомогло. Вирішили вночі їхати на «швидку», оскільки припустили, що може бути апендицит і розуміли, що в такому разі зволікати не можна, – розповідає сестра Ростислава Галина. – Приймальне відділення було зачинене – карантин. Санітарка ще нам зробила зауваження, чому ми вночі приїхали, а не зачекали до ранку. Я пояснила, що треба перевірити, чи в брата апендицит».

У приймальному покої лікарні хлопця оглянули чергові лікарі, зокрема, 37-річний хірург Віктор Потєхін – гострого апендициту не запідозрили. Припустили, що хлопець переїв на свята і , як наслідок, у нього загазованість кишківника. Вкололи знеболююче, а далі скерували до сімейного лікаря та рекомендували здати аналізи. Щоправда, при цьому попросили родичів написати відмову від госпіталізації. Ймовірно, щоб перестрахуватися. Про всяк випадок.

Наступні дні, 23 та 24 квітня, хворий Ростислав разом із сестрою провели поміж поліклінікою і лікарнею – відвідали сімейного лікаря, хірурга, здавали аналізи, робили УЗД та рентген черевної порожнини. Що дивно, ані лікар, який проводив УЗД у районній лікарні, ані хірург у поліклініці теж не побачили у хлопця ознак гострого апендициту.

«Аналіз сечі показав, що все в нормі, лише був пісок. Кров не здавали, бо нам не дали скерування. Лікар, який проводив УЗД, написав, що всі внутрішні органи здорові. З тими аналізами ми потрапили в поліклініці до хірурга Тетяни Мухи. Хірург уважно розпитувала про симптоми, додатково скерувала на рентген черевної порожнини. Після цього, порадившись з рентгенологом, встановила діагноз – кишкові коліки та здуття живота. Виписала лікування на три дні – “Еспумізан”, знеболення “Спазмалгон”, пробіотик та дієту. Також консультувала телефоном», – розповідає Галина.

При такому амбулаторному лікуванні на третій день, у неділю, стан Ростислава різко погіршився. Тіло почало змінювати колір та вкриватися плямами. Родичі забили тривогу і знову самостійно повезли його на «швидку» Городоцької ЦРЛ. Уночі чергова зміна хірургів на чолі з заступником директора лікарні Анатолієм Матківським прооперували хлопця, однак врятувати його життя не вдалося. 27 квітня Ростислав Комнатний помер у лікарні, не приходячи до тями.

Родичі покійного переконані, що їхній брат став жертвою халатності городоцьких лікарів. Тому й вирішили публічно розповісти, як все відбувалося. Вважають, що це допоможе запобігти іншим смертям.

«На мою думку, якби брата відразу 22 квітня поклали в лікарню, йому б там зробили всі аналізи, бачили би усі симптоми на місці і орієнтувалися в ситуації. Він би був під наглядом, а не в режимі консультування по телефону. Вдома я робила все, як казала лікар. Йому трошки легше було, але, я тепер розумію, це тому, що він був на знеболючих», – аналізує сестра Галина.

Про те, що причиною смерті стала запущена форма апендициту підтвердив розтин тіла померлого.

«Пішла гангрена апендикулярного відростка з множинними перфораціями та розвитком перитоніту. Це запущений запальний процес. Апендикулярний відросток відмер і почав розкладатися, вміст вийшов у черевну порожнину і почався запальний процес у черевній порожнині, тобто перитоніт», – розповів лікар-паталогоанатом Роман Бабич, який здійснював розтин.

 

Заступник директора з медичної частини Городоцької ЦРЛ Анатолій Матківський, наразі не бачить провини своїх підлеглих у тому, що сталося. Каже, що у померлого був дуже швидкий і непередбачуваний розвиток хвороби. Вважає, що лікарі, які 22 квітня оглядали Ростислава у приймальному покої лікарні, належно виконували свої обов’язки, вони мають відповідну кваліфікацію. А діагностувати гострий апендицит не змогли – «бо це дуже підступна та інколи непередбачувана хвороба, може поводитися, як хамелеон».

Зі слів лікаря, гострий апендицит в районній лікарні оперують кожного тижня, а іноді й по кілька пацієнтів у тиждень. Смертельних випадків протягом останніх п’яти років не було.

Під час службового розслідування за фактом смерті 23-річного Ростислава у Городоцькій ЦРЛ перевірятимуть дотримання лікарями протоколів, ведення медичних записів та правильність визначеного плану лікування та діагностики. У разі порушень, зі слів Леоніда Матківського, до причетних будуть вжиті адміністративні та інші організаційні заходи.

Тим часом родичі померлого Ростислава готують скаргу на дії городоцьких лікарів у департамент охорони здоров’я ЛОДА. У такому разі дії районних медиків перевірятиме обласна комісія.

 

«Ми розуміємо, що брата вже не повернути, але хочемо привернути увагу до стану медицини в районі і, можливо, це допоможе запобігти іншим смертям від халатності лікарів», – каже брат померлого Любомир.

Схожі новини