Залишилися купи сміття: на горі Пікуй зруйновано статую Ісуса Христа | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Залишилися купи сміття: на горі Пікуй зруйновано статую Ісуса Христа
07 Червня, 14:51
logo-black

Залишилися купи сміття: на горі Пікуй зруйновано статую Ісуса Христа

Мешканці сіл Верхнє Гусне та Кривка на Турківщині повідомили у місцеву поліцію, що на горі Пікуй невідомі знищили 120-сантиметрову статую Ісуса Христа, яку люди встановили у 2017 році. Вчора, 6 червня, з місця, де була статуя, активісти почали прибирати сміття. Винесли велику кількість габаритного склопластику, на черзі – бетонні конструкції. Активісти закликають усіх бажаючих допомогти прибрати на горі у рамках Всеукраїнської акції «Очистимо Карпати разом», зазначив у Фейсбук Дмитро Кумар.

«29 травня ми мали сходження на гору Пікуй, присвячене вшануванню річниці від смерті Івана Франка. Побачили, що на місці, де була статуя Ісуса, залишилася лише підставка. Тут немає 100-відсоткової впевненості, що статую знесли вандали. Вона не була досить міцною, тому могла просто не витримати навали снігу чи сильного вітру. Але, можливо, це й справа рук вандалів. Бо на горі колись стояв металевий хрест. Так вони умудрилися його зігнути», – каже LMN староста села Кривка Михайло Повханич.

Михайло Васильович додає, що у нього просили фотографії зруйнованої статуї, аби передати поліцейським. Саме правоохоронці з’ясовуватимуть, що трапилося насправді.

У соцмережах думки людей теж розділилися.

«Колись були такі рішала, називались більшовики. Вони вирішували, що людині потрібне, а що зло. Потім почали вирішувати, хто з людей потрібен, а кого – в розхід. Якщо я бачу в горах тури (купи каміння), притулки, лавки, довбанки біля джерела, джипи в лісі, намети, мітки на деревах, то можу поступати з ними, як хочу? Можу руйнувати, насмітити, палити? Чим я тоді буду відрізнятись від варвара? А як тоді: не роби іншому того, чого не хотів би, щоб робили тобі? Може ту «фігурку» виніс на гору якийсь інвалід, котрий з останніх сил пер свого Хреста, що давав йому сили боротись з своєю хворобою? Хіба той варвар може про таке думати?» – написав у Фейсбук Ярослав Маслей.

У 2017 році статую, яку зараз зруйновано, встановили «задля миру» до Дня Незалежності і освятили. Гора Пікуй висотою 1408 м розташована на межі Львівщини і Закарпаття, вважається найвищою точкою Львівщини.

Фото: Фейсбук

Відео