Замість 8 березня – День української жінки: у Верховній Раді планують внести зміни у перелік свят | Львівська мануфактура новин
Замість 8 березня – День української жінки: у Верховній Раді планують внести зміни у перелік свят
14 Лютого, 11:29

Замість 8 березня – День української жінки: у Верховній Раді планують внести зміни у перелік свят

В Україні пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю та встановити українські свята. Мова йде про 25 лютого – День української жінки (День українки) – день народження Лесі Українки; 9 березня – Шевченків день – день народження Тараса Шевченка; друга неділя травня – День матері, повідомляють на офіційному вебпорталі парламенту України.

«Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий «Міжнародний жіночий день», встановлений московським режимом для популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року. Напротивагу вважаємо більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня», – йдеться у пояснювальній записці.

Водночас для того, аби уникнути економічних втрат через ще один вихідний, пропонують усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня (так званий «День праці»), натомість на офіційному рівні – визнати «День матері». Він припадає на другу неділю тижня, що усуває проблеми з втратами для економіки. У травні також пропонують позбутися святкування «Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом».

«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути і Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день», – додають на сайті.

У пояснювальній записці також зазначають, що ці святкові дати десятиліттями відзначає українська спільнота на Батьківщині та за кордоном. Тепер, вважають автори законопроекту, їм необхідно офіційний статус цих дат.

Відео