У Мінсоцполітики пояснили, на що батьки зможуть витратити гроші замість “бейбі-боксів” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Мінсоцполітики пояснили, на що батьки зможуть витратити гроші замість “бейбі-боксів”
05 Серпня, 15:03

У Мінсоцполітики пояснили, на що батьки зможуть витратити гроші замість “бейбі-боксів”

Нещодавно Уряд підтримав пілотний проект Мінсоцполітики, який передбачає, що замість «пакунка малюка» батьки можуть отримати грошову виплату – 5 тисяч гривень. Заступник міністра соціальної політики Євген Котик сказав, що ці кошти вони зможуть витратити лише за призначенням, передає УП.

При цьому вимагати якихось звітів від батьків міністерство не буде. Запрацює система, за якою за ці гроші батьки зможуть купити тільки дитячі товари й тільки в певних магазинах, які візьмуть участь у даному проєкті на договірних умовах.

«Обов’язок з контролю за реалізацією саме продуктів, речей дитячого призначення здійснюватиметься безпосередньо банком, Мінсоцполітики, а також торговельною мережею, яка приєдналася до цього проєкту. В цьому випадку ми дуже чітко розуміємо, що при наданні коштів, вони можуть піти в іншому напрямку, не на дитину. Тому ми й запровадили таку систему, знайшли новий механізм, який дасть змогу це проконтролювати. Щодо торговельних мереж, хотів би відзначити, що вони будуть не спеціалізовані. Ми не створюватимемо певні якісь нові. Це будуть діючі торговельні мережі, які просто приєднаються до цього проєкту на договірних умовах», – пояснив Євген Котик.

Він також додав, що в Мінсоцполітики розглядають питання можливості вибору. Зараз хочуть дізнатися, яка форма – натуральна або грошова – буде кращою для людей, а також визначити, який набір дитячих товарів більш оптимальний.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео