Замість дитячого майданчика — паркінг? У Львові черговий скандал з новобудовами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Замість дитячого майданчика — паркінг? У Львові черговий скандал з новобудовами
18 Липня, 19:45
logo-black

Замість дитячого майданчика — паркінг? У Львові черговий скандал з новобудовами

У Львові забудовник має намір незаконно привласнити територію дитячого майданчика. Про це LMN розповіли мешканці будинку, який розташований поруч, зазначивши, що ця ділянка знаходиться у власності Львівської міської ради.

Новобудова, яка власне й має охопити територію дитячого майданчика, знаходиться на вулиці Карманського, 6. Саме тут «ЛьвівБуд» звів скандальний 5-поверховий будинок, будівництво якого ще з самого початку вважалось незаконним через порушення висотності.

Однак, за словами жителів сусіднього будинку, зараз у забудовника виникла ще одна проблема – відсутність необхідної кількості виходів із підземного паркінгу. Саме через це будинок досі не можуть здати в експлуатацію.

Жителі кажуть, що для того, аби провести ці роботи, забудовникові необхідно так чи інакше зачепити територію дитячого майданчика.

«Вихід з цього паркінгу має виходити там, де вже починається територія майданчика», – кажуть жителі будинку.

Відтак, аби не втратити майданчик, занепокоєні мешканці звернулись до Сихівської районної адміністрації. Там їм запропонували піти на угоду між громадою, мешканцями будинку в особі голови ОСББ і забудовником, яка засвідчуватиме те, що всі норми будуть дотримані, а Сихівська адміністрація зобов’язується контролювати кожен етап.

Також для того, щоб підписати цю угоду, була вимога зробити візуалізацію, як буде виглядати паркан між новобудовою та дитячим майданчиком.

«Він [паркан – ред.] мав бути глухий, вони обіцяли його зробити металевим чи бетонним, це нас вже не цікавило. Основна наша позиція була – щоб він був суцільний і з їхньої території неможливо було зайти», – кажуть жителі.

Окрім того, аби залагодити конфлікт, Сихівська районна адміністрація запропонувала забудовнику провести поруч із будинком дорогу, а також відремонтувати сходи до під’їздів.

«Однак згодом нам сказали, що такий договір не підписується, адже він не буде мати жодної правової основи. Відтак цієї угоди ми так і не підписали», – кажуть мешканці.

Та попри це сходи у будинку таки полагодили, що дуже обурило жителів будинку.

«От нам зробили [сходи – ред.]. Стоїть питання – за що і чому? Ми не розуміємо. Забудовник за свої кошти просто так цього робити не буде. Голова ОСББ питання щодо того, яким чином з’явились нові сходи, також не прокоментувала», – додають мешканці.

Водночас пані Ольга, голова ОСББ, у коментарі LMN зазначила, що мешканці вже неодноразово звертались до Сихівської районної адміністрації, аби там посприяли відновленню дорожнього покриття та сходових кліток.

«Нам відповіли, що зараз у бюджеті немає на це коштів. А оскільки поруч будівництво, воно розбило дорожнє покриття, то щоб якось це компенсувати, вони відновили дорогу та сходи», – зазначила вона.

Пані Ольга також переконує, що загрози знищення чи пошкодження дитячого майданчика з боку забудовника нема.

«На даний момент в нас є чіткі межі дитячого майданчика, в нас є також постанова, що ніхто не має права порушити межі цього дитячого майданчика», – запевнила вона.

Однак, попри слова голови ОСББ, мешканці будинку й надалі стурбовані тим, що забудовник таки може незаконно привласнити частину дитячого майданчика.

Львівська мануфактура новин намагалась зв’язатись із представниками «ЛьвівБуду», щоб почути їх позицію, однак безуспішно.

Вікторія Михаць

Відео