Замість ОСББ в центрі Львова виросте ще один готель | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Замість ОСББ в центрі Львова виросте ще один готель
26 Вересня, 15:19
logo-black

Замість ОСББ в центрі Львова виросте ще один готель

Антоніна Скляренко

На вулиці Дорошенка, 2 у Львові невдовзі може вирости новий багатоповерховий готель. Споруда, обіцяють, має бути просторою із конференц-залом і навіть місцями для торгівлі. Все б нічого, якби у квітні цього року депутати Львівської міськради не віддали цю ділянку у власність ОСББ «Свободи 11».

Вже завтра виконавчий комітет міськради має розглянути питання про видачу відповідних містобудівних умов та обмежень.

«Одне ОСББ «випросило» для себе ще весною на сесії аж чотири безкоштовні ділянки у різних локаціях центру Львова, зокрема: Дорошенка, 2, Дорошенка, 37, Шевській, 10 та Січових Стрільців, 2. Начебто для обслуговування свого об’єднання. Вже тоді це здалось підозрілим. І я, як депутат ЛМР, говорила про це. Адже ці всі адреси ніяк не пов’язані між собою. Хіба що тим фактом, що кінцевим бенефіціаром ОСББ є інший депутат Львівської міськради”, – каже LMN Юлія Гвоздович, депутат ЛМР від Української Галицької партії.

Гвоздович тоді у квітні, коли видавались дозволи на земельні ділянки, апелювала до свого колеги від фракції «УКРОП» Любомира Бусевича. Саме він був автором питання про призначення землі одному ОСББ. Проте, попри словесну перепалку, більшість депутатів таки підтримали це питання. Фракції ж УГП, яка не голосувала за ці рішення, у відповідь порадили звертатись в прокуратуру.

«До нас зверталися також мешканці будинків на вулиці Січових Стрільців. Кажуть, їм погрожували і змушують продавати квартири, бо начебто на місці, де вони зараз мешкають, скоро також буде готель. ОСББ створили без їхнього відома. Тобто отаким чином у Львові безкоштовно підбирають ласі шматки землі. І ця схема, на жаль, є можливою через недосконалість законодавства», – додає Гвоздович.

До речі, частина ділянки на Дорошенка, 2 належить до так званої червоної зони. На ній діє обмеження права на капітальне будівництво та навіть засадження дерев. Ця ділянка розташована у кварталі історично сформованої забудови в межах історичного ареалу міста.

Подейкують, готель, що має вирости у цьому місці, належатиме бізнесмену Григорію Козловському.

 

Відео