«Запорожець за Дунаєм» по-новому: Львівська Опера запрошує на довгоочікувану прем’єру (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Запорожець за Дунаєм» по-новому: Львівська Опера запрошує на довгоочікувану прем’єру (ВІДЕО)
15 Травня, 13:46
logo-black

«Запорожець за Дунаєм» по-новому: Львівська Опера запрошує на довгоочікувану прем’єру (ВІДЕО)

Цього тижня у Львівському національному театрі опери і балету ім.Соломії Крушельницької презентують оновлену оперу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського. За 120-річну історію театру це буде вже восьма постановка відомої опери, розповіли LMN у пресслужбі театру.

Цього разу глядачем представлять нове прочитання твору, що перегукуватиметься з подіями в сучасній Україні. За задумом режисерки вистави, це вже буде не комедія, як це було у попередніх постановках.

«Ми знаємо, що для подібних постановок раніше були властивими меншовартісність та усталені традиції зображення українського як чогось недолугого або героїко-патріотичного, але в імперському розумінні. Тому мені потрібно було знайти ключ, яким «відкрити» нову добу української інтерпретації, щоб більше ніде та ніколи не зʼявлялося жодної шароварщини… У новій режисерській версії я не хотіла і не збиралася робити комедійний твір. Звісно ж, в опері є деякі комічні риси, але це вже не та комедія, до якої ми всі звикли», – розповіла режисерка Оксана Тараненко.

Вистава у її режисурі постане перед глядачами у музичній редакції Олександра та Дмитра Саратських, видовищній сценографії Тадея Риндзака, колоритних костюмах Людмили Нагорної та сучасній хореографії Олексія Буська під орудою відомої інтерпретаторки української музики Ірини Стасишин. Лібрето – Миколи Бровченка та Оксани Тараненко.

Процес підготовки нової постановки тривав кілька років. Вона стартувала на початку 2021 року, але згодом у плани команди втрутився ковід. Коли ж вони змогли повноцінно повернулися до роботи – почалась повномасштабна війна.

На актуальності та мистецькій цінності нового «Запорожця…» наголошує і Василь Вовкун, керівник проєкту, генеральний директор-художній керівник Опери. За його словами, у час війни, яку росія веде проти України, театр звертає свій погляд на класичну національну спадщину.

«Новий погляд на відому українську класику, з усвідомленням власної гідності та значущості, національної ідеї, сподіванням та вірою у перемогу завдяки Збройним Силам України». Козаки природно постануть могутньою, войовничою та свободолюбивою силою, що здатна протистояти будь-яким перешкодам та ворогам», – каже він.

Перші покази оновленої вистави відбудуться 19, 20 і 21 травня.

19 травня (пʼятниця) / 18:00 – здача опери

Квитки:  https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100155662

20 травня (субота) / 18:00

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100155663

21 травня (неділя) / 18:00

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100155664

 

Відео