«Запробували кров, тепер і на дітей кидатися можуть»: на Сокальщині люди бояться бродячих псів (ФОТО: 18+) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Запробували кров, тепер і на дітей кидатися можуть»: на Сокальщині люди бояться бродячих псів (ФОТО: 18+)
07 Серпня, 13:51
logo-black

«Запробували кров, тепер і на дітей кидатися можуть»: на Сокальщині люди бояться бродячих псів (ФОТО: 18+)

Учора LMN писала, що зранку в селі Глухів Сокальського району собаки загризли двох кіз місцевої мешканки Ольги Масловецької. Як стало відомо згодом, по обіді пси роздерли ще двох дорослих кіз іншого господаря, Петра Федишина.

Глухівці кажуть, ці собаки живуть на території місцевої шахти «Степова». Через голод втікають до села в пошуках поживи.

«В обід поніс козам на город пити. За 30 метрів від стайні припнув тварин пастися. Як прийшов, то аж мову втратив. Одну козу – то геть пошматували, зад виїли, відгризли вим’я. Іншу задушили. Кози дорослі в мене вже були, дійні. Одній 6 років, іншій – два. Доїлися, як одна добра корова. Та я, фактично, з них і жив. Сам інвалід третьої групи, бо на шахті раніше працював, тепер сир, молоко, сметана були моїм заробітком. І самі їли вдома з онуками. Зараз лишилися без нічого», – розповідає Петро Федишин.

Чоловік викликав поліцію. Правоохоронці зафіксували одразу два випадки, позаяк, зранку подібна ситуація трапилась із тваринами  Ольги Масловецької.

«Тепер страшно, щоб діти ходили в тих місцях, та навіть дорослому небезпечно. Собаки вже запробували крові, тепер будуть кидатися на все живе, – додає Федишин. – На шахті розвелися, і з цим ніхто не бореться. Вони там мають притулок, але не мають що їсти, от і біжать в село. На моїх кіз накинулося таких чотири пси, розміром, як вівчарка. Я їх нагнав, вони повтікали. Але через кілька годин десь на лоша з села напали. Воно кричало, а потім якось, на щастя, вирвалось і втекло додому. Якось з цим треба боротися. Якісь вольєри для них робити, а ні, то в притулки здати».

LMN додзвонилася до замдиректора по господарству шахти «Степова» Ігоря Павлюша. Чоловік каже, що не знає, як боротися з проблемою.

«Вони – бродячі пси. Яке має відношення шахта до них? Забігають, вибігають. Як на кожному підприємстві і у кожному місті. Навмисне їх ніхто не принаджує, а живуть, то й живуть. Що маю –  їх травити, вистрілювати? Дзвонив в спеціальні служби у Червоноград, аби їх забрали, але там всім байдуже. То яка має бути моя реакція?» – сказав у телефонній розмові Павлюш.

Голова сільської ради Володимир Кочайдовський теж неохоче спілкувався з журналістами.

«Собаки не сільські і бігають не по селі, а за селом. Поліція була, все зафіксувала, будемо щось вирішувати. Зараз я трохи зайнятий!» – сказав і одразу поклав слухавку.

 

Відео