Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Засновник “Азову” Білецький розповів, як відбувався десант на “Азовсталь”
22 Травня, 11:59

Засновник “Азову” Білецький розповів, як відбувався десант на “Азовсталь”

Українським захисникам в Маріуполі допомогу доставляли на гелікоптерах. Про це розповів засновник полку «Азов» Андрій Білецький в інтерв’ю для «Української правди», вказавши на винятковий героїзм екіпажів вертольотів.

За його словами, спроб перекинути допомогу українським бійцям на «Азовсталі» було більш як пʼять, абсолютна більшість, окрім двох останніх, були успішними.

«Спочатку все було добре. А під кінець зрозуміло, що ворог розвивається, дивиться, він розуміє, що в Маріуполь прориваються вертольоти. У цих спробах треба в першу чергу виділити героїзм і максимальний професіоналізм українських льотчиків», — розповів він.

Білецький зауважив, що в жодному історичному фільмі, як от “Падіння чорного яструба”, американці не дозволяли собі входити на більш як сотню кілометрів у глибоко ешелоновану систему ППО при патрулюванні винищувачів окупантів у повітрі. Мовляв, таких операцій ніколи в історії людства не було.

Як повідомив захисник, ця спецоперація була спланована й проводилася під егідою Головного управління розвідки Міноборони України.

Білецький каже, що його роль була організовувати десант. Завдяки спецоперації вдалося переправити гелікоптерами для посилення оборони міста 72 бійців «Азову».

«В останній виліт у гелікоптері погодилися летіти лікарі. Це була медсестра, анестезіолог, два хірурги — загалом 5 представників медичного персоналу, цивільних. Це люди з Дніпра… Це справді для мене герої», — розповів Білецький.

За його словами, усім було важко летіти, але найважче першому і тим, хто вже знав, що росіяни вирахували трасу польоту і розташували відповідним чином засоби ППО.

«Вони летіли, чітко розуміючи, що вірогідність (загинути – ред.) просто величезна. Але вони летіли, бо розуміли, що там помирають наші», — наголосив командир «Азову».

Схожі новини