Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Заступник голови облради Гірняк розповів про корупцію та залякування на Львівщині
28 Травня, 08:41

Заступник голови облради Гірняк розповів про корупцію та залякування на Львівщині

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк дав інтерв’ю виданню Leopolis.news. У ньому прокоментував останній події у облраді, про різні схеми у раді, а також залякування політичних опонентів.

 

Про заяви щодо відставки Олександра Ганущина.

«Думаю, що реакція була дуже емоційна й абсолютно не виправдана. Скажу чесно: як заступник голови, як депутат обласної ради на фракціях та в інших середовищах я жодного разу не порушував питання, про які говорить Сашко. Так, я йому казав, що в нього є проблема, бо в обласній раді зараз борються минуле та майбутнє… Взагалі питання про зміну формату нашої умовної коаліції почали порушувати вже після цієї заяви голови, бо вона насправді була зовсім необґрунтована. Як на мене, така емоційна, істерична реакція не личить чоловікові. Заявляти таке було трохи безвідповідально. Зрештою, перш ніж виходити із заявою, варто було б поговорити зі мною. Тому та ситуація для мене стала приводом задуматися… Якщо прийде новий голова ЛОДА й захоче ініціювати зміну голови облради, то він може це робити. Звіт чинного голови до цього не має жодного стосунку. Можливо, хтось дезінформував Олександра», – заявив Гірняк.

Про непорозуміння у облраді.

«Треба визнати, що наша каденція багато зробила для громади, але були й непорозуміння. Скажімо, під час голосування за головного лікаря обласної клінічної лікарні ми поставили питання про те, що пан Гичка не може обіймати дві посади: керівника лікарні та голови профільної комісії. І саме тоді я побачив, як працює адміністративний ресурс: почали дзвонити до депутатів, когось лякали звільненням, комусь обіцяли посаду. Мені це було дуже неприємно, адже ми ставили правильне питання, публічно заявили про те, що не можна в одних руках акумулювати таку владу. Тим паче, що до пана Гички завжди були запитання і є досі. Я про це все говорив публічно, і саме тоді пішла якась тріщина.

 

Є й інші питання. До прикладу, в управлінні комунального майна Львівської облради й досі працює Микола Бандра, який мав звільнитися рік тому. Крім того, у раді та комунальних установах є безліч вакансій. Ми маємо дуже багато зауважень до роботи керуючого справами Валентина Харлова. Нині аналізуємо його роботу і є питання щодо матеріальних цінностей, закупівель, організації роботи апарату ради. Працівники розповідають мені, що в них вимагають звіту, чому вони до мене зайшли, про що говорили. У них запитають, чому вони заходять до Андрія Білоуса. В обласній раді камери на кожному кроці, якийсь справжній моральний терор. Я не хотів цього виносити назовні, бо ми, в принципі, нормально працюємо, треба гідно завершувати нашу каденцію. Але скільки таке можна терпіти» – додав Гірняк.

Про плани кандидування до Верховної Ради.

«Я взагалі не хотів іти у Верховну Раду, але є речі, на які прагну впливати. Скажімо, дороги. Мені запропонували йти до парламенту по округу Дубневича, який там розвів повний феодалізм. Я ще остаточного рішення не прийняв, але до мене приходять люди і кажуть: «Володимире Олеговичу, давайте зустрічатися не у вашому кабінеті, а десь на каві, щоб нас ніхто не бачив. Ми вас підтримаємо, але боїмося. Ви не знаєте, що в нас твориться. Нас можуть посадити, забрати, віджати». Я такого ще не бачив. Ми поїхали в Самбір, Городок, Мостиська, щоб поговорити з людьми, а вони ховаються. Я запитую: «Що з вами, люди? Може, вас треба звільнити від цього феодального іга Дубневичів?». Для мене така ситуація, коли в наш час люди такі злякані, була сюрпризом… Ще не вирішив, ще немає висунення», – заявив заступник голови облради.

 

Фото: Новини Львова

Схожі новини