Поляк використовував людей для примусової роботи на будівлях.
Жертвами 42-річного чоловіка стали 540 людей, які не одержали щонайменше 4,5 млн злотих (понад 1 млн євро) заробітної плати та інших виплат.
Чоловік знаходив людей для роботи, розміщуючи оголошення. Жертвами ставали громадяни України, Білорусі, Польщі, Грузії, Молдови.
Спочатку ці особи працювали у фірмі чоловіка, де з них вибирали тих, кому найбільше була потрібна робота, а також слухняних та піддатливих впливу і маніпуляціям. Таких працівників фірма чоловіка відправляла на роботу на будови у Польщі та Швеції.
За інформацією слідства, з працівниками не підписували угоди або складали їх незрозумілою для них мовою, часто відбирали їхні паспорти та інші документи, а зарплатню не платили взагалі або тільки її невелику частину.
Про це пише Польське радіо.
Працівникам погрожували депортацією або безпідставно звинувачували у крадіжці, надсилаючи заяви до правоохоронних органів. 42-річний чоловік організував робітничі зібрання, під час яких залякував, принижував, ображав та навіть бив працівників.
Чоловіку висунули звинувачення у торгівлі людьми, йому загрожує щонайменше 3 роки позбавлення волі.