Завдали збитків на 1,5 мільйона гривень: «Галсільліс» за незаконну вирубку дерев судять вже п’ятий рік | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Завдали збитків на 1,5 мільйона гривень: «Галсільліс» за незаконну вирубку дерев судять вже п’ятий рік
06 Серпня, 16:51
logo-black

Завдали збитків на 1,5 мільйона гривень: «Галсільліс» за незаконну вирубку дерев судять вже п’ятий рік

У четвер, 4 серпня, у Старосамбірському суді пройшло чергове судове слухання по справі щодо незаконної рубки лісу у селі Галівка Стрілівської громади. Йдеться про історію, яка сталася 2017 року на території Старосамбірського лісового господарства  «Галсільліс». Всього було незаконно зрубано приблизно 140 дерев ялиці білої, що спричинило державі збитки на суму близько 1,5 мільйона гривень.

Виявили рубки громадська організація «Лісова варта» спільно з міжнародним фондом WWF під час обстеження ділянок 1 і 3 кварталу. Судові засідання, які вже слухалися, ні до чого поки що не привели. Іван Платок, громадський активіст «Лісової варти», розповів у коментарі LMN більше про цю справу.

«Впродовж 2015-2017 років рубки тривали систематично, що завдало значної шкоди лісу. Ми обстежили тільки 1 і 3 квартал і вони майже повністю вирублені. Зараз ця територія вже відійшла у підпорядкування Національного парку «Королівські Бескиди». Але того року була знов зафіксована крадіжка в тому ж місці охоронною фірмою «Аркон», — повідомив громадський діяч Іван.

За словами представника «Лісової варти», лише після залучення до розслідування експертів з Америки, Німеччини, та чималої кількості журналістів справа почала рухатись. Але пройшла лише частина слухань, тому що суддя, яка вела справу, померла. Справу вже доручено іншому судді.

«Галсільліс», який охороняв ті ліси, мав сплатити збитки, але насправді, так виглядає, що вони займались розкраданням. Наша територія лісів межує з Держлісгоспом. Відбувалось так: рубали на території «Галсільлісу», а вивозли на територію Держлісгоспу, хотіли таким чином уникнути покарання», – зазначає Іван Платок. 

Якщо провину організації в суді буде доведено, половину з цих 1,5 млн грн буде відведено Стрілківській громаді, половина піде до держбюджету. Наступне засідання по справі призначено на 29 вересня.

Відео