Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Завдяки львівським медикам дитина з Черкас знову може бігати
29 Квітня, 16:56

Завдяки львівським медикам дитина з Черкас знову може бігати

У львівському «Охматдиті» прооперували 8-річного хлопчика з Черкас з рідкісним генетичним захворюванням, через яке він втратив здатність нормально ходити. Про це повідомляє Zaxid.net.

У лікарні розповіли, що захворювання проявилося у три роки і батьки не могли зрозуміти, що коїться з сином. Вони проходили консультації у різних спеціалістів, однак дитину не наважувались прооперувати. Лише львівські ортопеди-травматологи вирішили ризикнути, і тепер завдяки їм збудеться мрія хлопчика – він зможе не лише бігати, а й кататися на велосипеді.

Мати Микити Анастасія поділилась, що в три роки вона помітила, що син раптом почав ходити лише навшпиньки, стати повністю на ногу не міг. І що далі, то більше дитина була обмежена у рухах, довго ходити на пальцях було важко. Тоді мати повела сина на консультацію до лікарів, однак ніхто суттєво допомогти не міг.

«Проблеми з ногами у сина виникли у три роки, а про те, що у нього генетичне захворювання ми дізналися лише рік тому. Спеціальний аналіз відправляли аж до США. Нам поставили діагноз “м’язева дисторфія Дюшена. Еквінус обох ніг”. Куди ми тільки не зверталися. Нас з Черкас скеровували у різні клініки і у Харкові, і у Києві, але допомогти нам зуміли лише у Львові», – каже Анастасія.

image-11-10

Про ортопеда-травматолога Олександра Королькова Анастасія дізналась від сусідки, яку він колись оперував і результатом його роботи жінка залишилася дуже задоволена. Саме вона й порадила проконсультуватися з ним. Результати обстежень скерували львівським фахівцям, які детально проаналізували, як можна допомогти хлопчику.

Як повідомив Олександр Корольков, допомогти пацієнту могла лише операція. А лікарі в інших лікарнях не ризикували оперувати хлопчика, оскільки у нього ще й порушений обмін печінки, він має високий рівень так званих трансаміназів.

Львівські лікарі розробили детальний план операції, аби не піддавати хлопчика додатковому ризику.

«Операція тривала десь до двох годин. Ми одночасно прооперували хлопчику дві ноги – провели ахілопластику, вивели ноги у нейтральне положення. Після операції пацієнту наклали гіпсові пов’язки, з якими він буде ходити 6 -7 тижнів. На третій-четвертий день після операції дитина починає ходити, стаючи на всю ногу. Далі йому потрібні будуть спеціальні ортези, які будуть утримувати ногу», – каже Олександр Корольков.

За словами лікаря, після таких операцій велике навантаження лягає на плечі батьків, адже дитині потрібні тривала реабілітація, зокрема по 5-6 разів на день займатися розробкою рухів, укріпленням м’язів, водними процедурами тощо. Хлопчик має бути під контролем спеціалістів. Однак найзаповітніша мрія Микити збудеться – він зможе їздити на велосипеді.

Хлопчика прооперували 12 квітня, а вже 14 квітня його виписали з лікарні додому. Як розповіла мама, син дуже терплячий, він чітко виконує всі вказівки лікарів і розробляє ноги.

«Скажу вам чесно, син зараз вже не лише ходить, стає на повну ногу, а бігає. Чоловік (вітчим хлопчика) зараз на фронті, але пообіцяв Микиті після перемоги купити найдорожчий велосипед», – каже Анастасія.

Схожі новини