Завдяки волонтерству дитина навчиться спілкуватися і цінувати життя, – Марія Панчак | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Завдяки волонтерству дитина навчиться спілкуватися і цінувати життя, – Марія Панчак
11 Грудня, 14:08

Завдяки волонтерству дитина навчиться спілкуватися і цінувати життя, – Марія Панчак

Тетяна Пасічник

Мальтійська служба допомоги шукає помічників Святого Миколая. Волонтери повинні роздавати подарунки у дитячих будинках. Акція “Святий Миколай іде до сиріт” триватиме 14-23 грудня.

“Дітки пишуть листи до Святого Миколая, і ці листи потрапляють в наш офіс. Ми роздаємо їх звичайним людям, які виявили бажання здійснити мрії конкретної дитини. Волонтери повинні роздати подарунки тим, хто їх замовляв. І дати дітям відчуття, що про них хтось дбає,” – розповідає LMN заступник директора Мальтійської служби допомоги Марія Панчак.

Стати волонтером можна у будь-якому віці.

“Головне – бажання, – каже Марія Панчак. – Нашому наймолодшому волонтеру нещодавно виповнилось 5 років. Таких помічників ми називаємо “мальтійськими дітьми”. Вони відвідують гурток для дітей від 5 до 11 років. У цьому році в них дебют – готують виставу і підуть з нею у навчально-реабілітаційний центр на день Святого Миколая”.

Додає, що завдяки волонтерству дитина може навчитися двох важливих речей – спілкуватися та цінувати життя.

“Кілька років тому одна наша волонтерка Соломія, їй тоді було 15 років, поїхала в інтернат, де були маленькі дітки. Повернулася дуже вражена і розчулена, – розказує Марія Панчак. – Виявляється, до неї підбігла дитинка і назвала її мамою. Соломія довго цим переймалася. Волонтерство — важка емоційна робота. Але кожен зможе знайти заняття до душі. Є волонтери, які хочуть працювати з дітками, є ті, кому легше знайти спільну мову з людьми похилого віку. Кожен вибирає те, що йому найлегше.”

Зараз Мальтійська служба допомоги у Львові працює над новим проектом. Його мета – допомагати дітям не лише матеріально, а й морально. Тут теж потрібні волонтери. Вони ходитимуть до дітей і регулярно проводитимуть з ними час.

“Не можна прийти в інтернат один-два рази і більше не приходити. Це дуже сильний удар для цих дітей. Це повинен бути проект з серйозними волонтерами”, – каже Панчак.

Відео