Завтра у школах Львівщини стартує масштабна кампанія з вакцинації учнів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Завтра у школах Львівщини стартує масштабна кампанія з вакцинації учнів
17 Лютого, 17:56

Завтра у школах Львівщини стартує масштабна кампанія з вакцинації учнів

Завтра, 18 лютого, на території Львівщини розпочнеться масштабна кампанія з вакцинації школярів, чиї батьки дали на неї згоду. Триватимуть такі заходи до 10 березня.

Про це 12 лютого під час прес-конференції повідомила в.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомира Кутневич, повідомляє прес-служба ЛОДА.

У області є 187 шкіл, де рівень охоплення вакцинацією проти кору нижче 90%. З них 108 знаходяться на території області, а 79 – у Львові.

За бажанням батьків, щеплення дітям можуть робити у їх присутності. Вакцинуватимуть у місцевих поліклініках.

«Якщо буде якась необхідність локації, і треба буде проводити на базі навчальних закладів, то працюватимуть мобільні виїзні бригади зі спеціалістами і робитимуть їх там, якщо це будуть дозволяти умови кабінетів», – пояснила в.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомира Кутневич.

Заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут розповів про те, які ускладнення можуть бути після кору.

«Захворювання дуже небезпечне в тому плані, що дає важкі пневмонії, захворювання центральної нервової системи в формі енцефалітів, може давати ускладнення на інші внутрішні органи. І можливо через якийсь час це перенесене захворювання може відбитися на здоров’ї людей», – каже Когут.

За інформацією департаменту освіти і науки станом на 11 лютого у області всього є 38 780 тисяч невакцинованих від кору дітей.

Загалом у Львові є 70 шкіл із високим ризиком поширення інфекції кору.

Фото: ілюстративне.

Відео