Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Зазвичай, взимку їх гине до 60%. Цього року вижило 90%»: чи варто боятися навали кліщів
06 Березня, 19:37
logo-black

«Зазвичай, взимку їх гине до 60%. Цього року вижило 90%»: чи варто боятися навали кліщів

Юлія Швидко

Цього тижня користувачі соціальних мереж активно обговорюють ситуацію з кліщами. Кажуть, через теплі осінь та зиму шкідники уже ожили. Люди розповідають, що бачили їх під прогулянок парками, полем.

«Ось вийшов у поле на 10 хвилин походити, подихати повітрям. І різко передумав гуляти. Будьте обережні, не гуляйте в полях і лісах без спрею від кліщів. Я таких товстих і вгодованих товаришів навіть навесні не зустрічав на ногах, а ходжу я по лісах чимало», — написав у Фейсбук відомий колекціонер і археолог Лаврентій Тарасевич.

85029573_2700933083357099_2297435267134390272_n

Він опублікував фото, на яких показав багато кліщів, які причепилися до його штанів.

Директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович каже, що не варто передчасно панікувати через кліщів.

«Після таких повідомлень у стрічці новин я пройшовся по парку, шукав кліщів у траві, адже вони підіймаються зверху донизу. Не знайшов жодного, – каже LMN еколог. – Зазвичай, взимку гине до 60 відсотків кліщів. Цього року їх вижило 90 відсотків, але не факт, що усі вони до літа доживуть. Можливо, частина загине від голоду. Також багато кліщів зникне, якщо буде дощова погода – вони не люблять вологи. Пригадую, що особливо багато кліщів було влітку 3 чи 4 роки тому. Тоді стояло сухе та жарке літо. Мало того, що їх була надзвичайна кількість, вони ще й прожили від початку травня до початку листопада. Цього року ж ще зарано говорити, скільки їх буде».

Фото: Фейсбук

Схожі новини