Атовець просить голосу за свою полуничку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Атовець просить голосу за свою полуничку
06 Листопада, 18:30

Атовець просить голосу за свою полуничку

Марта Занюк

Перше в Україні гасло “Збери собі сам” і цей вид торгівлі запропонував ветеран АТО Микола Стецьків

Атовець Микола Стецьків дуже просить про допомогу. Сьогодні останній день, коли можна проголосувати за його бізнес-ідею ФайнаBerry у конкурсі СТАЛО. Вже 7 листопада оголосять переможців. Тих, чиї проекти не просто дозволяють заробляти гроші, але й створюють екосистему.

Проголосувати можна тут. А ми трохи розповімо про історію Миколи і його файної полуниці.

Все почалося ще у 2015 році. У березні Микола повернувся зі Сходу України, а через декілька місяців прийшов в центр зайнятості для отримання щомісячної виплати за безробіттям. Саме там йому і запропонували розпочати власний бізнес, придумати ідею.

“Порадившись з дружиною, ми вирішили, що це чудова можливість. Але в нас не було жодних ідей, ми не знали що робити. Та якось пригадали щасливих дітей, коли вони їдять полуницю і зрозуміли, що це вільна ніша і цього виду торгівлі немає”, – розповідає Микола Стецьків.

Звісно, не завжди все виходить з першого разу. Така ситуація склалася і у цій справі. Перший рік був дуже проблемний, тому що Микола з дружиною не розуміли як все організувати правильно. У 2016 році все довелося переробляти.

Та вже у 2017 подружжя зібрало свій перший урожай, який по-справжньому надихнув їх.

Їхня полуниця – це саджанці ягідних культур з Італії, які вони вирощують на території села Новосілка Пустомитівського району.

Спочатку у розпорядженні Миколи було лише 10 соток землі, зараз ягоди мають площу 1 га. Цю територію чоловік взяв у користування від сусідів – учасників бойових дій.

Зараз ветеран АТО хоче орендувати 20 га землі на Давидівській ОТГ, яка, на відміну від інших ОТГ, зацікавлена у цьому.

На полі відвідувачі мають змогу дегустувати різні сорти полуниці. А якщо хочуть придбати, то збирають собі самі. Також є можливість доставляти ягоди покупцям додому.

Полуницею починають торгувати у травні і закінчують у жовтні.

 

На полі вирощують тільки органічну полуницю, адже органічна ягода – це культура споживання здорових продуктів.

Її можна не мити, а їсти одразу з грядки.

А ще Микола готує щось нове та цікаве, що поки що залишається таємницею.

“Що це буде, яка називатиметься та як виглядатиме ми озвучимо наступного року. Скажу тільки, що це як і новий проект, так і продовження існуючого. В нас будуть додаткові послуги, які гармонійно здійснюватимуться вже на 20-ти га землі”,- зазначив чоловік.

Конкуренції колишній воїн АТО не боїться. Каже, що старається задати здоровий темп конкуренції, бо зараз це лише хаос і гра без правил.

“Я став позитивним прикладом для багатьох регіонів України. Знаю, що мою справу будуть копіювати на Київщині, Херсонщині, Житомирщині”, – додав Микола.

Загалом, проект “Збери собі сам” має за мету змінити підхід до бізнесу в Україні та якість життя на краще.

Зараз його  бізнес чудового розвивається, цього року попит перевищив пропозицію. Та у Миколи є ще безліч ідей та планів на майбутнє, і це чудово.

Відео