Збільшити фінансування оборони, освіти та громад – у Парламенті висунули вимоги до держбюджету | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Збільшити фінансування оборони, освіти та громад – у Парламенті висунули вимоги до держбюджету
20 Жовтня, 14:13

Збільшити фінансування оборони, освіти та громад – у Парламенті висунули вимоги до держбюджету

Сьогодні у Верховній Раді у першому читанні розглядають проєкт державного бюджету на 2022 рік. Документ потребує доопрацювання, насамперед у розрізі збільшення видатків на оборону, освіту, медицину та фінансування громад. Про це з трибуни Парламенту заявив народний депутат Павло Бакунець. 

«Ухвалення Бюджету – це не лише план розвитку держави, але й дороговказ для майже 1500 громад. Громади чекають від Парламенту та Уряду конкретики, щоб розуміти, на які кошти можуть розраховувати від держави і планувати власні бюджети розвитку», – пояснює Павло Бакунець, представник Яворівщини та Жовківщини у Верховній Раді.

За його словами, в проєкті бюджету є ряд негативів, які потребують термінового вирішення. Наприклад, видатки на оборону та медичні гарантії населення не забезпечені на передбаченому законом мінімальному рівні. Зараз на ці статті разом не вистачає 140 млрд грн.

«Також потрібно передбачити додаткові 6 млрд на освітню субвенцію для місцевого самоврядування, щоб гарантувати зарплати вчителям у сільських школах. А ще передбачити субвенцію на компенсацію величезних тарифів на енергоносії для громад, в іншому випадку – всі свої кошти громади просто спалять взимку», – наголошує нардеп.

Нагадаємо, 21 вересня Міністр фінансів Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт закону про державний бюджет на 2022 рік. Він передбачає зростання реального ВВП України на рівні 3,8%, інфляцію 6,2%, доходи – 1277,7 млрд грн, витрати – 1465,7 млрд грн. Дефіцит держбюджету запланований на рівні 188 млрд гривень.

  • 0
  • 59
Відео