Збирають волосся для онкохворих дітей: зі Львова почався унікальний проект | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Збирають волосся для онкохворих дітей: зі Львова почався унікальний проект
21 Грудня, 21:06

Збирають волосся для онкохворих дітей: зі Львова почався унікальний проект

Віддати волосся на перуки для онкохворих діток закликають ініціаторки всеукраїнської акції «Hair for share». Зробити це просто: якщо довжина кіс мінімум 20-25 см, їх можна обстригти та віддати організаторам акції. Ті подбають про виготовлення перук для дітей, що втратили волосся внаслідок хіміотерапії, передає IA ZIK.

Усе почалося з ініціативи трьох дівчат зі Львова, які обрізали власне довге волосся, щоб зробити з нього перуку.

«Ще в студентські роки, навчаючись на соціальній педагогіці в Українському католицькому університеті, ми волонтерили у відділенні гематології Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Внаслідок хіміотерапії діти втрачають волосся, брови, вії. Протікання хвороби та процес лікування складні як в фізичному, так і психологічному контекстах. Тоді, в 2008 році, ми організовували дозвілля дітей, трохи допомагали Благодійному фонду «Крила надії» зі збором коштів на лікування, але уже дуже давно виношували ідею назбирати достатньо волосся, аби зробити перуки для дітлахів», – розповіла одна з ініціаторок акції Людмила Крижановська. Разом із Анастасією Набоковою цієї осені обрізали свої коси.

Щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся чотирьом дівчатам.  Воно має бути доглянутим: може бути фарбоване, але не пошкоджене. Вартість виготовлення перуки коливається від 8 до 15 тис грн. Дівчатам вдалося знайти майстрів, які, дізнавшись про акцію, погодилися виготовити їх за 4 тис грн.

Ірині Пуделко ще у дев’ять років поставили страшний діагноз – онкологія.

«Пригадую, тоді мама відразу сказала, що рано чи пізно я стану лисою. Тому краще одразу постригтись, ніж дивитися як волосся випадає. Мені поступово його обрізали. Ми разом з мамою плакали, так було шкода довгих локонів. А вже через кілька місяців після початку лікування я стала лисою», – розповідає Ірина.

Лікування тривало 2,5 роки. Ірина носила перуку, яку мама придбала на ринку.

«До онкохворих дітей прикуто і так надто багато уваги. Мені не хотілося виділятися. Хотілося бути як всі діти, аби тебе сприймали за свого», – додає дівчина. – Чула багато історій про те, що діти за кордоном спеціально відпускають волосся, щоб потім його віддати на перуку для однолітків, які захворіли на рак. Як на мене, це дуже гарна ініціатива».

Онкохворим діткам підходять перуки лише з натурального волосся. На синтетичні матеріали у них може бути алергія. Уже зараз дівчата зібрали волосся на 1 перуку. Кошти на її виготовлення віддають власні.

Відео