Збитки та неефективне управління: що знайшла перевірка у «Залізничнетеплоенерго» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Збитки та неефективне управління: що знайшла перевірка у «Залізничнетеплоенерго»
09 Лютого, 15:45
logo-black

Збитки та неефективне управління: що знайшла перевірка у «Залізничнетеплоенерго»

ЛКП «Залізничнетеплоенерго» є теплопостачальним підприємством Львова, що обслуговує Залізничний та частину Шевченківського районів міста. Минулого року комунальне підприємство перевірила державна аудиторська служба. Львівська Мануфактура Новин дізналася, які порушення знайшли аудитори за період 2018-2020 років та за 9 місяців 2021 року.

Прибуток і збитки 

Власне, підприємство протягом останніх чотирьох років було збитковим, окрім 2020 року. Тоді підприємство отримало від своєї діяльності прибуток. Однак за 9 місяців 2021 року збитковість теплопостачального підприємства сягнула 88 млн гривень.

Найбільше “Залізничтеплоенерго” за цей час втратило коштів через зменшення тарифу на теплопостачання для населення та бюджетних установ на опалювальний період 2019/2020.

Рішення знизити підприємством тарифи на опалювальний період прийняв виконавчий комітет Львівської міськради. Натомість Львівська міськрада повинна була компенсувати комунальному підприємству різницю між заниженим тарифом та тим, який діяв до прийнятого рішення.

Так, підприємство перерахувало тарифи та знизило ціну газу на загальну суму 63,3 млн гривень. Однак Львівська міська рада так і не оплатила обіцяну компенсацію.

А земля чия? 

Також аудитори знайшли у комунальному підприємстві проблеми із землею. Власне, у ЛКП «Залізничнетеплоенерго» є земельні ділянки, які не зареєстровані в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, але належать підприємству. За даними бухгалтерського обліку, у підприємства обліковується 46 земельних ділянок загальною площею 6,56 га, а їх вартість становить 20,9 млн гривень.

Не зареєстрованими в державному реєстрі є 21 ділянка загальною площею 4,33 га, і вартістю понад 13 млн гривень.

Також аудитори зазначають, що підприємство використовує без будь-яких документів, що посвідчують право користування, земельну ділянку на вул. Садова,9а площею 0,12 га.

«Відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на земельну ділянку, не гарантує цілісності її збереження та може в майбутньому привезти до вилучення іншими землекористувачами або органами місцевої влади, а також призвести до втрат активів», – йдеться у звіті Держаудитслужби.

Таким чином підприємство може втратити через незареєстровані у реєстрі земельні ділянки близько 14,2 млн гривень.

Необгрунтовані витрати 

Однак на цьому порушення комунального підприємства не завершуються. Державні аудитори побачили факти порушень у сфері оплати послуг. Так, у підприємстві є наявним юридичний відділ зі штатом у 5 осіб: начальник відділу та 4 юрисконсульта. Однак керівництво підприємства замовляло послуги правової допомоги в адвокатського бюро Романа Посікіри.

Протягом 2019-2021 років ЛКП «Залізничнетеплоенерго» замовило юридичних послуг у третьої особи на загальну суму 494,8 тис. гривень.

Окрім того, ЛКП на 48 тис. гривень замовило послугу з консультації у сфері публічних закупівель. Зазначимо, що на підприємстві є тендерний комітет та уповноважена особа з організації та проведення закупівель, котрий є у штатному розписі та отримує зарплату.

Також у 2018 році підприємство створило архів для зберігання документів. На його впорядкування керівництво перерахувало ФОП Товстик Любов Іванівна 55 тис. гривень, хоча у штатному розписі передбачена посада архіваріуса.

Авто у користуванні 

Варто зазначити, що протягом періоду, який досліджували аудитори, підприємство здало в безкоштовне користування один зі своїх автомобілей. Йдеться про автомобіль Шкода Октавіа А5 2007 року.

Автомобіль передали у користування директору Курильовій О. Ф. Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. ЛКП «Залізничнетеплоенерго» цей автомобіль придбало у 2013 році, а віддало у користування у 2018 році. На думку аудиторів, через такі дії підприємство може втратити 140 тис. гривень.

Отож, результати державного фінансового аудиту ЛКП «Залізничнетеплоенерго» показали, що підприємство за останні роки досягнуло мети діяльності щодо отримання прибутку лише у 2020 році.  А саме підприємство має низку порушень, які можуть привести до чималих фінансових втрат надалі.

Відео