Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Здала аналіз і знову позитивний результат»: медсестра з Яворівщини вдруге підхопила коронавірус
22 Вересня, 16:46

«Здала аналіз і знову позитивний результат»: медсестра з Яворівщини вдруге підхопила коронавірус

Медсестра добростанівської амбулаторії, що в Яворівському районі Львівської області, вдруге інфікувалася коронавірусом. Перебіг хвороби був важчим ніж попереднього разу, – пише Укрінформ.

«Перший раз позитивний ПЛР-тест виявили 18 травня, хвороба протікала в легкій формі, я була вдома на самоізоляції. Знову здала аналіз 1 червня, результат вчергове підтвердився, а 22 червня вже отримала негативний результат. Відтак, легко подолавши недугу, вийшла на роботу і була впевнена, що вдруге інфікуватися неможливе. Але на початку вересня, я втратила нюх, піднялася температура, були всі ознаки COVID-19, здала новий аналіз і він знову був позитивний», – розповіла Ольга Тицейко медсестра із Добростан.

Вдруге перебіг хвороби для медсестри став значно складнішим: висока температура, кашель. Зараз вона лікується вдома, лікарі кажуть, що вона вдруге інфікувалася через пониження імунітету.

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко повідомила, що це не поодинокий випадок інфікування коронавірусом вдруге. На жаль, статистики таких хворих немає. Але як зазначає лікар, вона особисто знає чотирьох осіб, в яких повторно спостерігалися як клінічні прояви коронавірусу, так і підтверджені ПЛР-аналізом.

Повторні випадки інфікування спостерігаються не лише в Україні, але й за кордоном. Думки вчених розділилися, адже вважається, що коли людина перехворіє, клітинний імунітет включається і не дає інфікуватися вдруге.

«Але ті випадки, що ми відмічали, зокрема троє людей зі Львова, – це люди не просто мали підтверджений ПЛР-тест, а розгорнуту клініку, з запаленням легень і пневмонією. Чому це відбувається, важко сказати, наука над цим працює», – зазначила Тімко.

Схожі новини