Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зелена вода – нетоксична: екологи заспокоюють мешканців Новояворівська
18 Грудня, 20:18
logo-black

Зелена вода – нетоксична: екологи заспокоюють мешканців Новояворівська

Юлія Швидко

Фахівці львівської Держекоінспекції провели лабораторне дослідження води, яка позеленіла у потічку у місті Новояворівськ Яворівського району. Припускають, що вода у Новояворівську позеленіла від барвника, який використовують для діагностики можливих проривів тепломереж.

«У ході перевірки виявилося, що у воді не містяться токсичні речовини, які можуть зашкодити здоров’ю людей. Зафіксували лише одне відхилення: вміст заліза переважав у 3,9 разів. Але це не критично. Буває, що у питній воді, яку люди вживають, виявляємо надлишок заліза у 8-9 разів, – каже LMN Василь Стрищак, керівник Державної екологічної інспекції у Львівській області. – Отримали інформацію, що таке забарвлення воді міг надати барвник, який використовують ТЕЦ. Подали запит у міську раду, чи в цей період проводили такі роботи. Поки звідти відповіді не отримали».

Екологи ж зазначають, що барвник, який міг стати причиною позеленіння – нетоксичний.

Нагадаємо, що 10 грудня через дощову каналізацію у місцевий потічок Новояворівська потрапили стоки зеленого кольору. Одразу припускали, що місцеве підприємство злило у каналізацію відходи чи відбулась аварійна ситуація.

Фото: ДЕІ

 

Схожі новини