Зеленський дав “очільнику” СБУ Баканову два тижні на демонстрацію результатів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський дав “очільнику” СБУ Баканову два тижні на демонстрацію результатів
04 Червня, 07:56

Зеленський дав “очільнику” СБУ Баканову два тижні на демонстрацію результатів

Президент Володимир Зеленський поставив завдання СБУ за два тижні відзвітувати і продемонструвати перші результати роботи.

Як повідомляє прес-служба Зеленського, про це він сказав під час зустрічі з тимчасовим виконувачем обов’язків глави СБУ Іваном Бакановим.

«Ми зараз говоримо не про наші особисті взаємини, а про дуже серйозну відповідальність перед народом України. Ти – виконувач обов’язків голови СБУ. Я дуже хочу, щоб не тільки я поважав тебе як товариша, а щоб тебе поважав народ України. У нас дуже мало часу, щоб провести перезавантаження СБУ», – зазначив Зеленський.

Баканов є давнім другом та соратником Зеленського по «Кварталу-95».

«Є великий запит на справедливість. Ми маємо показати суспільству, що СБУ справді працює. Хочеться, щоб увесь світ бачив, що ми почали з чистого аркуша будувати Україну. Нам потрібні реальні кримінальні справи. Треба розібратися з контрабандою», – додав президент.

Зеленський звільнив Віктора Кононенка з посади заступника голови СБУ.

 

Баканов виступив на брифінгу для журналістів.

«Якщо Верховна Рада затвердить мою кандидатуру – я буду головою Служби безпеки, я буду, якщо ні – то вже як буде. Ми повинні перезавантажувати – у тому числі, і кадровий склад Служби безпеки України  і таке добро є від президента України, і такі заходи будуть відбуватися. Я думаю, що не буде трьох заступників», – заявив він.

Також він прокоментував питання подання декларацій в СБУ.

«Це непросте питання. Я людина, яка повинна діяти відповідно до закону. Відповідно до закону, я не повинен подавати свою декларацію. Якщо будуть відповідні зміни – звісно, я подам декларацію. Скажу чесно: перше, що я намагався зробити, це опублікувати свою декларацію. Але мені пояснили: якщо Ви були людина цивільна – то вам, в принципі, не потрібно хвилюватися. Але врахуйте, що у Службі безпеки працюють люди, які безпосередньо стикаються з ворогом кожного дня. Якщо вони будуть публікувати такі декларації, то вони можуть поставити під загрозу життя своїх близьких, бо люди будуть знати, де розташоване їхні майно, які їхні родичі. Але думаю, що згодом я таку декларацію опублікую. В принципі, мені скривати нема чого – реєстри відкриті, ви можете подивитися, що в мене є – і згодом співставити, що  в мене буде», – додав Баканов.

Зеленський доручив СБУ боротися з корупцією та тиском на бізнес.

«Перше – це здолати корупцію, яку президент вважає основною бідою України, оскільки саме вона не дає можливості справедливо розподіляти основні соціальні блага, такі як справедливість і безпека. Більше не буде ніяких “кришувальників”, ніяких “смотрящих” ні за якими бізнесами й тіньовими оборудками. Наше завдання – вивести тіньовий бізнес із тіні. Тому що саме він є кормовою базою для корупцією. Більше Служба не буде взагалі оглядатися ні на які прізвища. Ми будемо діяти рішучо і впевнено, виключно у межах і у спосіб, передбачений законом.

 

Потрібно налагодити ефективні комунікації з суспільством, з журналістами. Тому хочу запросити всіх журналістів-викривачів до співпраці. Якщо у вас є матеріали щодо злочинів, які ви розслідуєте, будь ласка, звертайтеся до Служби безпеки України. Якщо ви маєте факти тиску на бізнес – звертайтеся, ми з задоволенням опрацюємо ці матеріали. Давайте робити ці факти публічними. Це пріоритет. Тиску на бізнес ніякого бути не може», – додав «очільник» СБУ.

 

Фото: Сайт президента України

Відео