Зеленський доручив переглянути й оновити державну систему професійних свят і пам’ятних дат | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський доручив переглянути й оновити державну систему професійних свят і пам’ятних дат
09 Вересня, 16:53

Зеленський доручив переглянути й оновити державну систему професійних свят і пам’ятних дат

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів переглянути систему відзначення днів пам’яті та професійних свят та оновити її справедливо й логічно. Про це глава держави повідомив у відеозверненні.

“Деякі професійні спільноти відзначають свій день ще за радянськими лекалами. Деякі надзвичайно важливі дні пам’яті та дні українських здобутків узагалі не відображені в нашому офіційному календарі. Деякі професійні спільноти, чия робота заслуговує і поваги, і уваги, поки що не мають свого професійного дня – наприклад, спільнота українських істориків. Власне, я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її справедливо й логічно”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що в Україні є багато збігів професійних свят. Наприклад, вже багато років у другу суботу вересня відзначають День фізичної культури і спорту та День українського кіно. За словами Президента, подібних збігів в українському календарі надто багато. День юриста і День художника. День будівельника і День працівників ветеринарної медицини.

Також є збіги із днями пам’яті. Зокрема, наступного року, у травні, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається з Днем науки.

“Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів”, – наголосив глава держави.

Відео