Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський хоче домовитись з Путіним про обмін “всіх на всіх” до Нового року
04 Грудня, 17:53

Зеленський хоче домовитись з Путіним про обмін “всіх на всіх” до Нового року

Президент України Володимир Зеленський хоче домовитись з Володимиром Путіним про обмін полоненими і політв’язнями “всіх на всіх” до Нового року.

Про це президент розповів на брифінгу за результатами зустрічі з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном, передає Українська правда.

“Моряки, політичні полонені, ми повернули, але не всіх. Я дуже хотів би, щоб Новий рік наші люди зустрічали зі своїми сім’ями вдома в Україні. Тому для мене це гуманітарне, дуже особисте питання. Я дійсно хочу великого обміну, який має назву, починаючи з Мінська, “всіх на всіх”, мене цікавлять саме всі наші”, – сказав Зеленський.

Зеленський розказав, що зміст проєкту рішення саміту у “нормандському форматі” був узгоджений чотирма державами ще у вересні. Однак відтоді багато змінилося. Президент заявив, що обмін –  це перше питання, яке обговорюватиметься в ході зустрічі в Парижі. Другим буде питання безпекової ситуації на Донбасі, тобто виведення військ, незаконних збройних формувань.

Зеленський зазначив, що хоче досягти домовленостей про конкретні часові рамки, коли це станеться

“Я впевнений ми можемо знайти, якщо обидві сторони захочуть припинення війни. Скажімо так, якщо всі сторони захочуть припинення війни, як цього хочемо саме ми, то ми можемо добитися серйозних результатів”, – додав.

Також Зеленський розказав, що планує на саміті говорити про проведення виборів на Донбасі. Він знову повторив, що це має відбуватись за українським законом, за участі всіх українських політичних сил, з міжнародними спостерігачами.

Врешті президент заявив, що він впевнений, що в ході зустрічі у “нормандському форматі” буде обговорено питання передачі Україні контролю над українським кордоном.

Фото: з відкритих інтернет-джерел.

Схожі новини