Зеленський хоче притягти Клімкіна, що пішов у відпустку, до відповідальності | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський хоче притягти Клімкіна, що пішов у відпустку, до відповідальності
01 Липня, 21:14

Зеленський хоче притягти Клімкіна, що пішов у відпустку, до відповідальності

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що йде у “політичну відпустку”.

«Незалежно від того, яке рішення і коли прийме Рада щодо моєї відставки, я прийняв рішення піти у відпустку. Вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а в політичну відпустку. Оскільки в пів сили працювати не можу і саме зараз прийшов час будувати справжню політичну команду.

 

Ми всі говоримо одним голосом, вимагаючи у Росії негайного і безумовного звільнення всіх наших моряків, політичних в’язнів, всіх заручників. Але одночасно розуміємо, яку пастку нам намагалася підлаштувати Росія, зганьбити наших моряків, судити їх за російськими законами, фундаментально послабити нашу позицію щодо окупованого Криму, фундаментально послабити нашу позицію щодо судових позовів, за якими Росія муситиме заплатити мільярди», – сказав Клімкін у відеозверненні.

Комітет Верховної ради у закордонних справах планує 9 липня розглянути питання про звільнення Клімкіна і призначення міністром Вадима Пристайка.

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук звинуватив членів комітету у протистоянні з президентом Володимиром Зеленським.

«Я з 10-ї ранку був на комітеті закордонних справ – і закінчилося все тим, що як тільки дійшло до розгляду кадрових пропозицій два члени комітету таємним чином зникли, чим перервався кворум. Ми пам’ятаємо, хто президент, але ж, шановна Верховна Радо, дайте можливість президенту належним чином виконувати покладені на нього обов’язки у міжнародній сфері. Дайте можливість призначити свого міністра закордонних справ, на що він має право, відповідно до статті 106 Конституції. У нас можуть бути внутрішні дискусії тут, але на зовнішній арені ми граємо в одній команді, ім’я якій – Україна. І давайте про це пам’ятати і не вставляти передвиборчі шпильки один одному», – сказав Стефанчук.

Ситуацію прокоментував і голова Верховної Ради Андрій Парубій.

«Очевидно, у нас є два шляхи: позачергове засідання, яке можна провести у будь-який день, навіть цього тижня; другий шлях – це після прийняття Виборчого кодексу. Але я Вам обіцяю, що в найближчий період буде запропоновано розглянути кадрові пропозиції – звичайно, тільки тоді, коли будуть рішення комітетів. Я сподіваюся, що співпраця буде виглядати шляхом консультацій і узгоджень, а не шляхом шантажу і зневаги до найвищого законодавчого органу держави», – заявив Парубій.

Зеленський направив прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману листа щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Клімкіна.

Про це інформує сайт глави держави.

Таке рішення Зеленський ухвалив у зв’язку з тим, що МЗС не поінформувало президента про ноту МЗС РФ від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.

 

Заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив, що Росія зробила свою пропозицію і українська влада може змінити свою відповідь.

Про це повідомляють РИА Новости.

«Миттєво було отримано негативну відповідь. Якщо українська сторона вважає за необхідне змінити своє ставлення до цієї пропозиції, вона вільна це зробити», – заявив Карасін.

В Офісі президента зазначають, що пропозиція Росії є неприйнятною, але вважають, що компроміс можна знайти.

Про це сказав керівник ОПУ Андрій Богдан.

«Крим – це Україна, ми боремося за повернення Криму під нашу юрисдикцію. Крім процедури, яку пропонує Російська Федерація, яка не є прийнятною для України, існують інші процедури. У переговорному процесі можна досягнути компромісу й повернути наших громадян в Україну», – сказав Богдан.

Тим часом, Комітет Верховної ради із закордонних справ схвалив рішення призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ.

Про це повідомив глава української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

«Відновити роботу делегації лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ, які є в повній компетенції Ради Європи, як організації, яка відповідає за права людини, а саме — безумовне звільнення моряків і політв‘язнів, забезпечення прав кримських татар в анексованому Криму».

Також комітет рекомендує голові Верховної ради відкликати запрошення ПАРЄ брати участь в спостереженні за виборами в Україні та відмовитися від участі від конференції голів парламентів в рамках ПАРЄ у вересні.

«Рекомендувати МЗС не приймати кандидатуру нового голови офісу Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новообраним генеральним секретарем Ради Європи. Направити звернення до країн-членів Ради Європи не приймати повноваження делегатів РФ в ПАРЄ, які перебувають під санкціями ЄС, а також звернення щодо подальшого дотримання цінностей Ради Європи», – йдеться у тексті рішення.

 

Фото: Обозреватель

Відео