Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський хоче скасувати візи для іноземців, які лікуються в Україні
04 Серпня, 09:16

Зеленський хоче скасувати візи для іноземців, які лікуються в Україні

Вчора на нараді з питань розвитку медичного туризму, яка відбулася у Трускавці, президент Володимир Зеленський запропонував скласти перелік країн для скасування візового режиму. Це варто зробити задля іноземців, які лікуються в Україні, передає Укрінформ.

“Ми можемо скласти перелік країн, громадяни яких часто приїжджають до України на лікування, з тим, щоб скасувати для них візовий режим, і звернутися до Міністерства закордонних справ. Особливо це стосується тих країн, громадяни яких зазвичай сюди приїжджають на оздоровлення – і відчувають ці перепони у перетині кордону”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що нині з України на лікування за кордон їде втричі більше людей, ніж приїжджають в Україну, тому питання розвитку медичного туризму досить актуальне.

Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський під час наради розповів, що на Львівщині налічується 7 бальнеологічних курортів, понад 200 джерел мінеральної води різних типів. Загалом Львівщина, за його словами, має чималий потенціал в розвитку пластичної хірургії, стоматології, санаторно-курортному і реабілітаційному лікуванні, офтальмології та в сфері репродуктивного здоров’я. Чимало проєктів з розвитку медичного і оздоровчого туризму успішно розвиваються, але існує і низка проблем, зауважив Мальський.

Задля розвитку українського медичного туризму нині варто більше популяризувати його у світі і створити більш сприятливі умови для іноземців, які б хотіли приїхати до нас на лікування, зазначив голова ЛОДА.

“Середній чек іноземного туриста, який залишає його в Україні, налічує 2-2,5 тисячі доларів за курс лікування. Це немалі кошти”, – сказав Маркіян Мальський.

Він також розповів, що раніше більшість іноземних туристів, які приїжджали на оздоровлення в Україну, були громадянами Росії, зараз ситуація кардинально змінилась.

“І ми відчуваємо, що регіон розвивається. Тому добрим кроком було б розширити безвіз, бо багато країн потребують віз в Україну, і деякі пропозиції з цього приводу висловлюються”, – зазначив Мальський.

У нараді разом з Зеленським взяли участь глава Офісу Президента України Андрій Богдан, заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук, голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини