Зеленський хоче припинити повноваження суддів КСУ, які ухвалили рішення про е-декларування | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський хоче припинити повноваження суддів КСУ, які ухвалили рішення про е-декларування
30 Жовтня, 12:11

Зеленський хоче припинити повноваження суддів КСУ, які ухвалили рішення про е-декларування

Ілона Орнат

Президент України Володимир Зеленський учора, 29 жовтня, вніс у Верховну Раду законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду. Водночас рішення КСУ про декларування визнати «нікчемним». Також проєктом передбачено скасувати відповідні зміни в законі «Про запобігання корупції». Про це йдеться у документів, опублікованому на сайті ВР.

Проєкт закону містить 2 статті:

  • “Неправосудність рішення, прийнятого у власних інтересах”.
  • “Відновлення конституційного судочинства”.

Зеленський просить визнати рішення КСУ від 27 жовтня таким, що ухвалений в умовах конфлікту інтересів. Друга стаття пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного Суду, який діяв на момент прийняття рішення по е-декларуванню.

Слід зазначити, що Конституція України містить чіткий перелік підстав для звільнення судді:

  • Порушення вимог щодо несумісності.
  • Нездатність виконувати свої обов’язки за станом здоров’я.
  • Подача заяви про відставку.
  • Вчинення істотного дисциплінарного проступку або нехтування своїми обов’язками.

Нагадаємо, Конституційний Суд позбавив Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) доступу до державних реєстрів, необхідним для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.

Це рішення фактично, легалізує корупцію, знищує електронне декларування та зводить нанівець роботу НАЗК. Через це під загрозою опинився безвіз та місцеві вибори. Якщо коротко, то корупція в Україні тепер не поза законом, а цілком у правовому полі. Подавати декларації необов’язково, адже, не буде ніякої відповідальності за це, а НАЗК взагалі втратило майже всі свої повноваження.

Що передувало такому рішенню :

До КСУ звернулися 47 депутатів. Вони просили визнати неконституційними статті Кримінального кодексу, які передбачають кримінальну відповідальність за корупційні кримінальні правопорушення. І вже 27 жовтня КСУ задовольнив це подання, звівши нанівець всю боротьбу з корупцією в Україні.

Відео