регіональні новини
Написати нам
Зеленський, Коломойський та партії прокоментували спалення будинку Гонтаревої
17 Вересня, 21:01

Зеленський, Коломойський та партії прокоментували спалення будинку Гонтаревої

Будинок екс-голови Національного банку України Валерії Гонтаревої в селищі Гореничі під Києвом спалили.

Він повністю згорів. Пожежникам не вдавалося загасити вогонь.

На місці згарища поліція знайшла запалювальну світло-шумову ракету, розглядаються кілька версій.

Про це повідомив речник поліції Київщини Микола Жукович.

«На камеру потрапила одна людина. “Коктейля Молотова” не було. Правоохоронці вилучили світло-шумову запалювальну ракету і ще низку речових доказів, над якими працює зараз слідчо-оперативна група», – пояснив Жукович.

Гонтарева заявила, що не бачить, чим їй може допомогти статус політичного біженця у Великій Британії, навіть після підпалу її будинку в Україні.

Про це вона заявила “Радіо Свобода”.

«Я легально живу й працюю у Великій Британії. Я не бачу, чим мені допоможе статус біженця в цій країні. Нісенітницею є слова, що я сама організувала підпал будинку й автомобіля своєї невістки, щоб отримати політичний притулок у Великій Британії та уникнути слідства в Україні. Інцидентів зі мною вистачило б уже на 20 політичних біженців. Ахінеєю є версія про те, що підпалом автомобіля та будинку займався друг мого сина. Зараз погрози надходили тільки від Коломойського та Портнова. Усі вони були в публічній площині», – заявила Гонтарева.

Президент Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів оперативного розслідування обставин пожежі.

Про це повідомляє сайт президента України.

«Пожежа в будинку колишньої очільниці НБУ – брутальний злочин, швидке розслідування якого має стати пріоритетом у роботі правоохоронних органів. В Україні всі мають почуватися захищеними, незалежно від колишніх або нинішніх посад і політичних поглядів. Право на безпеку та право на приватну власність мають бути непорушними (щодо останнього рішення може ухвалювати лише суд)», – заявив Зеленський.

У партіях Святослава Вакарчука “Голос” та Петра Порошенка “Європейська солідарність” вважають, що підпал будинку підриває імідж України.

«Недоторканність та захист власності — основа для будь-якого економічного зростання. Це також базова потреба будь-якого інвестора, про залучення яких так любить говорити президент у відеозверненнях та прем’єр-міністр на міжнародних форумах. Якість та швидкість розслідування такого зухвалого злочину стане справжнім сигналом для бізнесу та інвесторів, а також й іспитом для правоохоронних органів», – йдеться в заяві «Голосу».

 

«Триває кампанія терору, яку здійснює влада. Влада не відреагувала на підпал автомобіля невістки екс-глави НБУ. “Євросолідарність” буде інформувати міжнародні структури про загрозу життю Гонтаревої. Інцидент може погіршити умови співпраці України з МВФ. Маємо не допустити перетворення України на авторитарну поліцейську країну. Не виключаємо, що у владі є представники, які мають мотиви помсти Гонтаревій…», – йдеться в заяві «ЄС».

Олігарх Ігор Коломойський натякнув, що підпал будинку Гонтаревої може бути вигідний їй самій.

Про це він заявив кореспонденту “Української правди”.

«Тепер, скоріше за все, її не видадуть. Тож думайте самі», – написав Коломойський.

 

Фото: Національна поліція України

Схожі новини