Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський підписав закон про оренду державного та комунального майна
26 Грудня, 09:22

Зеленський підписав закон про оренду державного та комунального майна

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про оренду державного та комунального майна”. Його Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, передає пресслужба президента.

Там зазначають, що цей закон сприятиме вдосконаленню усіх процесів передачі державного та комунального майна в оренду. Сприятиме прозорості та відкритості, а також збільшить надходження до державного й місцевих бюджетів.

«Згідно із законом, передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна», – пишуть у пресслужбі.

Даним законом також вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки законів.

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури оренди.

“Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Передбачають створення двох переліків: першого та другого типу”, – додають у пресслужбі.

До першого внесуть ті об’єкти, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні, а до другого – без проведення аукціону.

Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця. Можлива  й переоцінка об’єкта оренди тоді, коли відсутня балансова вартість.

Також у законі визначають перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями того чи іншого майна.

Фото:Главком

  • 0
  • 302
Схожі новини