Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський підписав закон, вигідний роботодавцям-порушникам
31 Січня, 19:32

Зеленський підписав закон, вигідний роботодавцям-порушникам

Сьогодні президент Володимир Зеленський підписав закон, який пом’якшує покарання для роботодавців-порушників норм Кодексу законів про працю. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці до проєкту сказано, що закон пропонує зменшити тиск на осіб, які використовують працю найманих осіб. Для них зменшать штрафи за порушення норм трудового законодавства України. Це робиться, аби зупинити процес ліквідації малого та середнього бізнесу.

Закон вносить зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Тепер замість штрафів роботодавці, які взяли працівника без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час, коли фактично він працює повний, або виплатили заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, отримають письмове попередження.

«Якщо ж таке порушення вчинили повторно протягом року, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Платитиме за кожного працівника, щодо якого скоїв порушення», – додають у пояснювальній записці до проєкту.

Також зменшуються штрафи за відмову виплачувати мінімальну зарплату працівникам, призваним на військову службу. Штраф складатиме двократний розмір мінімальної заробітної плати.

За недопуск до перевірки виконання роботодавецем вимог законів про працю, пропонується встановити штраф  у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватимуть письмове попередження. Якщо протягом року таке порушення виявили повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що вчора у Львові на площі перед пам’ятником Шевченкові вийшли на протест Об’єднання Профспілок Львівщини та Молодіжна рада. Протестувальники вимагали відкликати проект Закону “Про працю”, внесений до Верховної Ради 28 грудня 2019 року.

Фото: Главком

Схожі новини