Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський повернув Раді закон про підтримку «Пласту» через невідповідність Конституції
04 Вересня, 21:37

Зеленський повернув Раді закон про підтримку «Пласту» через невідповідність Конституції

Президент Володимир Зеленський повернув Верховній Раді закон про державне визнання й підтримку національної скаутської організації “Пласт”.

Пропозиції президента до закону надійшли до парламенту 3 вересня.

«Аналіз змісту наведених положень Закону свідчить про визначення Пласту – національної скаутської організації України як єдиної в Україні скаутської громадської організації, засад її функціонування та надання їй державної підтримки. Між тим, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, на даний час в Україні зареєстровано низку скаутських громадських організацій. Такий підхід не відповідає Конституції України.

 

Положення Закону не узгоджуються з частиною другою статті 95 Конституції України, за якою виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави.

 

Беручи до уваги вагомий внесок українського пластового (скаутського) руху у здобуття і становлення української державності, в громадянську освіту та національно-патріотичне виховання дітей та молоді, пропоную доопрацювати зазначений Закон з метою визначення засад державної підтримки розвитку українського пластового (скаутського) руху», – йдеться у пропозиціях президента України.

 

Фото: Укрінформ

Схожі новини